Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Véget ért a Győri Rendőrkapitányság baleset-megelőzési kampánya.

A Győri Rendőrkapitányság felnőttek részére 2020 decemberében ismét meghirdette a „Kerékpározzon biztonságosan” elnevezésű kampányát, melynek célja a gyalogosokra és a biciklisekre vonatkozó KRESZ szabályok felelevenítése, ezáltal a kerékpáros balesetek megelőzése, csökkentése volt.

Három fordulóban, tesztfeladatok megoldásával kellett bizonyítania a versenyre nevezőknek, hogy minden tudnak a gyalogosokra, illetve a biciklisekre vonatkozó közlekedési szabályokról.  A megmérettetés hétről-hétre zajlott, a helyi régiós újságban megjelent teszteket összesen százan oldották meg. A három tesztsorozatban az elérhető pontszám 76 pont volt, sajnálatos módon hibátlan teszt nem érkezett vissza.

A szerencsés nyertes egy csornai hölgy, aki a versenyen 73 pontot ért el, így 2021. április 29-én vehette át nyereményét a szervezőktől, amely egy felszerelt női kerékpár volt. A Győri Rendőrkapitányságon a nyertes elmondta, hogy nagyon örül a kerékpárnak, rendszeresen biciklizik lakóhelyén és környékén.