Bűnmegelőzési tanácsok a nyárra

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A nyár veszélyeire hívták fel a figyelmet a rendőrök Székesfehérváron.

A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai az áldozattá válás megelőzését segítő vagyonvédelmi tanácsokkal várták az érdeklődőket 2018. július 10-én délelőtt Székesfehérvár belvárosában.  Az egyenruhások tájékoztatást nyújtottak a vagyonvédelmi lehetőségekről, emellett a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács prevenciós kiadványait is átadták a járókelőknek.

A bűnmegelőzési szakemberek felhívták a figyelmet arra, hogy a zsúfolt helyek, bevásárlóközpontok, piacok, tömegközlekedési eszközök, állomások, megállók és strandok a zsebtolvajok számára ideális elkövetési terepet jelentenek, ezért ezeken a helyszíneken különösen figyeljenek az értékeikre!

Közlekedési eszközre történő le-és felszálláskor ügyeljenek táskáikra, és csomagjaikat ne bízzák ismeretlen személyekre!

Kabátjuk zsebében, táskájuk külső zsebében, jól látható helyen soha ne tartsanak értéket, mert azt könnyebben ellophatják anélkül, hogy azt észrevennék!

Soha ne tartsák bankkártyájuk mellett a PIN kódot! Ha ellopják a bankkártyájukat, azt haladéktalanul tiltassák le a számlájukat vezető pénzintézetnél!

A lakásbiztonsággal összefüggésben a rendőrök kiemelték, hogy egy lakás legkritikusabb pontja a bejárati ajtó és az ablak. Az ajtókra szerelhetnek pótzárakat, biztosítóláncot, emellett mozgásérzékelős lámpát is elhelyezhetnek környezetében, amely a mozgást érzékelve hirtelen felkapcsol. Az ablakoknak sem árt a megerősített védelem. Az alacsonyabban fekvő ablakokat, erkélyeket védhetik rácsozattal, betörés-gátló fóliával vagy redőnnyel, emellett olyan kombinált riasztóberendezések is beszerezhetők, amelyek helyben riasztanak.

Otthonuk bejárati ajtaján és a névtáblán célszerű csak a vezetéknevet feltüntetni, így nem lehet következtetni arra, hogy a lakásban hányan és kik élnek.

Ne meséljék el idegeneknek, hogy egyedül élnek, vagy egyedül tartózkodnak a lakásban!

Ne tartsanak otthonukban nagyobb mennyiségű készpénzt!

Abban az esetben, ha észlelik a betörést, tárcsázzák az ingyenesen hívható 112-es segélyhívó számot és kérjenek rendőri segítséget!   

<< Vissza az előző oldalra