Október 1-je az Idősek világnapja

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Az ENSZ közgyűlése 1991-ben nyilvánította október 1-jét az Idősek világnapjává, ráirányítva a figyelmet a szépkorúakra, a korosztályt érintő problémákra, az áldozattá válás magasabb kockázatára és a megelőzés lehetőségeire.

A Csongrád - Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya (BMO) a világnap alkalmából - az idei esztendőben harmadik alkalommal – kifejezetten az idősek számára összeállított PoliceMail hírlevelet jelentetett meg. A lakosság tájékoztatása érdekében az információs hírleveleket a BMO havi rendszerességgel küldi meg a megye polgármesterei, az egyházi összekötők és a rendőrkapitányságok számára. Prevenciós anyagaik, tájékoztatóik elérhetők a www.bulisbiztonsag.hu honlapon is.

A Bűnmegelőzési Osztály munkatársai felkeresték a szegedi Senior Centert is, ahol a jeles nap kapcsán prevenciós tájékoztatót, kortárs képzést tartottak, és bűnmegelőzési kiadványokat adtak át a jelenlévőknek. Szeptemberben mentorképzésen vett részt a Szegedi Postás Nyugdíjasok négy jelöltje is, akik az állatvédelem, áldozatvédelem, vagyonvédelem témakörökben kaptak részletes felkészítést. A négy aktív nyugdíjas vállalta, hogy a megszerzett tudást különféle, a kortársak számára szervezett rendezvényen fogják átadni - első körben október hónap folyamán.

Természetesen a rendőrkapitányságok is bekapcsolódtak az idősek napja alkalmából megszervezett programsorozatba, főként a 60 év feletti korosztálynak szóló eladások, programok lebonyolításával. A rendőrkapitányságok munkatársai 2021. szeptember - október hónapban felkeresik az idősek nappali ellátását nyújtó intézményeit, nyugdíjas klubokat, ahol prevenciós előadásokat tartanak az időskorúak részére. A foglalkozásokon az általános bűnmegelőzési tanácsok, aktualitások bemutatása mellett kiemelt szerepet kap az „unokázós csalások” módszereinek, és a megelőzés lehetőségeinek ismertetése. 

- Az áldozattá válás elkerülése, az idősek védelme érdekében nagyon fontos a család, a barátok, az ismerősök, szomszédok figyelme, segítsége, a folyamatos kapcsolattartás is.
- Az egészségi állapotra, ellátottságra való odafigyelés mellett fontos felhívni figyelmüket a megfelelő prevenciós (személy- illetve vagyonvédelmi) intézkedések megtételére is.

A megelőzés, illetve az szépkorúak biztonságérzetének fokozása érdekében beszélgessenek minél többet ezekről a kérdésekről idős rokonaikkal, ismerőseikkel!
 

<< Vissza az előző oldalra