Folytatódik az iskolai bűnmegelőzési tanácsadói program

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Győri Szakképzési Centrum Lukács Sándor Mechatronikai és Gépészeti Szakképző Iskola és Kollégiumban tartott tanévnyitó tájékoztatót a Győri Rendőrkapitányság bűnmegelőzési előadója az iskolakezdő diákoknak és szüleiknek.

Walczer Zsuzsanna rendőr őrnagy 2019. szeptember 12-én interaktív foglalkozásokat tartott az iskola 9. évfolyamos diákjainak, valamint összevont szülői értekezleten mutatkozott be mintegy 400 szülő előtt. Ismertette a bűnmegelőzési tanácsadói tevékenységét, illetve a résztvevők tájékoztatást kaptak az iskolában és a fiatalok körében leggyakrabban előforduló bűncselekményekről, azok megelőzési és megoldási lehetőségeiről.

A szülők hasznos információkat hallhattak arról, hogyan készíthetik fel gyermekeiket, hogy elkerüljenek például egy lopást, miképpen reagáljanak, kihez forduljanak, ha zaklatják vagy bántják őket.Előadása során a szakember kitért a kábítószerek és az új pszichoaktív anyagok veszélyeire, útmutatást adott arról, hogy a felnőttek hogyan ismerhetik fel, ha gyermekük fogyasztott valamilyen tudatmódosító szert, hova fordulhatnak segítségért.

A tájékoztató után a résztvevők kérdéseket tehettek fel a Győri Rendőrkapitányság szakemberének, többek között a közösségi oldalak és az internet felelősségteljes használatáról, illetve az iskolai zaklatás és a beilleszkedési problémák lehetséges megoldásairól. A tanácsadó elérhetőségeiről mindenki tájékoztatást kapott, hangsúlyozva, hogy bizalommal fordulhatnak hozzá tanárok, diákok és a szülők egyaránt.

1

A bűnmegelőzési előadó hasznos javaslatai a szülőknek és diákoknak:

  • Csak annyi pénzt és olyan értéket vigyenek az iskolába a diákok, ami feltétlenül szükséges. Nagy címletű pénzt ne hordjanak maguknál.
  • Értéket sohase hagyjanak őrizetlenül. A telefont, pénztárcát soha ne a táska külső hozzáférhető zsebébe tegyenek a gyerekek.
  • Zaklatás esetén a szülők hallgassák meg gyermeküket, vegyék komolyan az érzéseit, problémáját, időben jelezzenek az osztályfőnöknek vagy a bűnmegelőzési tanácsadónak.
  • Kövessék figyelemmel gyermekeik netes tevékenységét, ismerjék meg a barátaikat.
  • Beszélgessenek otthon a szenvedélyekről, függőségről, tudatmódosító szerekről.
<< Vissza az előző oldalra