„A lukat a táblába nem lehet belebeszélni. Azt bele kell lőni.”

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Zsaru Magazin

Harmadik alkalommal rendezték meg a Szikla Szilárd Mesterlövész Emlékversenyt a három éve elhunyt Simkó Imre nyugalmazott alezredes emlékére. Az előbbi mondat talán némi magyarázatra szorul. Aki azonban ismerte Szikla Szilárd és Simkó Imre legendáját, annak számára világos a képlet.

Mindenekelőtt arról, ki volt Szikla Szilárd. Nos, nem ki, hanem mi volt. Szó szerint egy szikla. Egy szikla, amelyből jelkép lett. A kitartás vagy inkább a kitartás igényének jelképe. A budaörsi lőtér felett található, és évtizedekkel ezelőtt annak megmászása volt a büntetés azoknak a terrorelhárító rendőröknek, akik nem kellő odaadással, kitartással gyakorolták a lövészetet. A szankciót pedig Simkó Imre lőkiképző rendelte el, mert ő mindenekfelett szerette és tisztelte a lövészetet, ahogy ezt gyakran megfogalmazták: tűzbe ment az embereiért, de a lustaságot, hanyagságot nem tűrte el. Odaadó volt, és odaadást várt a tanítványaitól is. Ez az odaadás aztán meghozta az eredményét is: Simkó Imre 33 magyar bajnokságot nyert lövészetben, világ- és Európa-bajnok lett, aztán mesterlövész, később oktatott katonákat, majd a BM Terrorelhárító Szervezetének lőkiképzőjeként is ismert lett. Nemzedékeket tanított lőni, keze alól világ- és olimpiai bajnok sportlövők, valamint felkészült egyenruhások kerültek ki. Akik tisztelték humorát, felkészültségét, és felettébb boldogtalanok voltak, amikor egy-egy gyengébb teljesítményük miatt büntetésből meg kellett mászniuk Szikla Szilárdot.
 
Idén harmadik alkalommal rendezték meg a Szikla Szilárd Mesterlövész Emlékversenyt a már három éve elhunyt Simkó Imre nyugalmazott alezredes emlékére. Az eseménynek a ROKK adott otthont, így a versenyzők a nagytétényi ORFK ROKK lőtéren mérték össze a tudásukat. A verseny szervezője és lebonyolítója az 5 Fegyver Kupa Rendészeti Lövész Egyesület volt, a megmérettetésre pedig ebben az esztendőben sem csak zsaruk kaptak meghívást, fegyvert ragadtak a katonák, a Magyar Dinamikus Lövészsport Szövetség precíziós lövői, a terrorelhárítók, a terrorelhárító szolgálatok veterán tagjai. Röviden: 110 versenyző mérte össze a tudását négy kombinált versenyszámban: 100–400 méter közti statikus távcsöves puska, 10, 15, 20 m statikus pisztoly és egy-egy dinamikus pisztoly és puska. Volt egy izgalmas verseny, előtte-utána múltidézés, beszélgetések, emlékezés a mesterre, Simkó Imrére és az immár jelképpé vált Szikla Szilárdra.
 
A Rendőrségi Precíziós Fegyver kategória győztese Kiss-Vámosi Gábor alezredes, a Készenléti Rendőrség munkatársa, a Veterán Terrorelhárító kategória első helyezettje Pintér András nyugalmazott őrnagy lett. A Balogh János altábornagy, országos rendőrfőkapitány, az esemény fővédnöke által felajánlott különdíjat, a Hadik-pisztolyt a Rendőrségi SZVD kategória győztese, Békési Gyöngyi őrmester, a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársa vehette át Tarcsa Csaba vezérőrnagytól, a Készenléti Rendőrség parancsnokától, műveleti országos rendőrfőkapitány-helyettestől.
 
És ha már a bevezetőben hosszabban méltattuk a három éve elhunyt Simkó Imre nyugalmazott alezredest, a legendás lőkiképzőt, végezetül álljon itt egy azóta is emlegetett mondása, mely szerint : „A lukat a táblába nem lehet belebeszélni. Azt bele kell lőni. Mert boldogok, akik először lőnek, de csak azok üdvözülnek, akik találnak.” Mellesleg ez a mondása is telitalálat.
TRENCSÉNYI ZOLTÁN
FOTÓ: MAROSFALVI PÉTER
<< Vissza az előző oldalra