Az állatok érdekében

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Zsaru Magazin

Immár második alkalommal szervezett állatvédelmi konferenciát Tatabányán a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési alosztálya. Állatvédelem, állatkínzások, mérgezéses esetek… volt miről beszélniük a résztvevőknek.

Assisi Szent Ferenc, az állatok védőszentje halálának napján, október 4-én tartják az állatok világnapját. A WWF Magyarország, a nemzetközi természet- és állatvédő alapítvány hazai szervezete, október 4-ével, az állatok világnapjával kapcsolatban ekképpen fogalmazta meg honlapján, hogy mi az üzenete ennek a napnak: „Az állatok világnapjának alapelve, hogy az állatok boldogabbá teszik életünket, segítőtársként és barátként gazdagítják mindennapjainkat. Az ünnep célja, hogy az ember és állat közötti barátságot erősítse, valamint felhívja a figyelmet az együttélés fontosságára. Háziállataink jólétéről mi magunk tudunk gondoskodni, azonban a vadon élő veszélyeztetett fajok megóvásából is kivehetjük a részünket.”

állat

Nem mindenki gondolkodik így. Éppen ezért a jeles nap környékén számos szakmai beszélgetésre kerül sor, amelyeken igyekeznek az állatok tartásával, védelmével kapcsolatos problémákra megoldásokat találni. Néhány napja Tatabányán rendezte meg a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési alosztálya azt az állatvédelmi konferenciát, amelyhez hasonlóra már tavaly is sor került. A téma nem lett kevesebb, nem lett súlytalanabb.

állat

– A tavalyi konferencián szó esett a rendőrségnél használt állatok tartásáról, és arról is, hogy milyen munkát végzünk, hogy véget vessünk az állatkínzásoknak – mondja Bakonyi Katalin főtörzszászlós, a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési alosztályának munkatársa. – Idén egy kicsit bővítettük a témaköröket, meghívtuk például Deák Gábort, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület mérgezésmegelőzési koordinátorát, aki a mérgezéses esetekről, a felismerés, a keresés és a kutyás nyomkövetés módszereiről tartott előadást. Felszólalt Bátky Gellért, a Duna–Ipoly Nemzeti Park őrkerület-vezetője, ő a természetjárás, túrázás szabályaira hívta fel a fiatalok figyelmét. Arról beszélt, miképpen kellene úgy használnunk a természetet, hogy abban ne tegyünk kárt, és miképpen kell vigyáznunk az ott élő állatok élőhelyére. Dr. Vetter Szilvia az állatkínzók és az erőszakos bűncselekmények elkövetői között lévő összefüggésekre irányította rá a figyelmet, dr. Vaczula József ezredes, a vármegyei bűnügyi rendőrfőkapitány-helyettes beszélt az állatvédelem fontosságáról, példaként említve több, a közelmúltban történt bűncselekményt is.

TRENCSÉNYI ZOLTÁN

FOTÓ: SZABÓ GABRIELLA, RENDŐRSÉG

<< Vissza az előző oldalra