Az atléták pályára álltak

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Zsaru Magazin

Ismét megrendezték a Belügyminisztérium (BM) Országos Atlétikai Bajnokságát, amelyre 35 csapat és több mint 300 versenyző nevezett. Küzdelmes összecsapásokkal döntöttek a helyezésekről a különféle versenyszámokban.

Az Ikarus BSE sporttelepén méltó körülmények között rendezték meg a BM Országos Atlétikai Bajnokságát szeptember 13-án. A bajnokság célja, hogy versenyzési, sportolási lehetőség biztosításával segítse a BM dolgozóinak fizikai aktivitását, egészségük megőrzését és fejlesztését. De alkalmat adott arra is, hogy a résztvevők a felkészülés során szerzett erőnlétükkel hatékonyabban lássák el szolgálati feladataikat, és jobban teljesítsenek a kötelező állapotfelméréseken. Egyéni, váltó- és csapatversenyekben mérték össze tudásukat a BM központi és irányítása alá tartozó szervei, valamint az Országgyűlési Őrség, a Nemzeti Információs Központ, az Alkotmányvédelmi Hivatal és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat munkatársai.

Kimagasló eredmény is született: férfi 50 fölötti  kategóriában 1500 méteren, Sági György, a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságtól 4:29:30 idővel zárt az első helyen. A csapatversenyben a Miskolci Rendvédelmi Technikum végzett az első helyen.