Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság épületenergetikai fejlesztéseinek előkészítése

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:

A projekt azonosítási száma: KEHOP-5.2.2-16-2016-00100.

https://www.police.hu/hu/a-rendorsegrol/europai-tamogatasok/operativ-programok/borsod-abauj-zemplen-megyei-rendor-0

 

BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYEI RENDŐR-FŐKAPITÁNYSÁG ÉPÜLETEINEK ENERGETIKAI FEJLESZTÉSE 

    

KEHOP-5.2.2-16-2016-00100

 

Kedvezményezett: Építési és Közlekedési Minisztérium (jogelőd: BMSK Sport Közhasznú Nonprofit Kft.) és Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság

 

Közreműködő szervezet: Miniszterelnökség, Közlekedési, Környezeti és Energiahatékonysági Fejlesztési Programok Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság

 

Szerencs Rendőrkapitányság 3900 Szerencs, Bekecsi u. 10.

Edelény Rendőrkapitányság, 3780 Edelény, Miklós Gyula út 6.

Mezőkövesdi Rendőrkapitányság Bogácsi Rendőrőrs, 3412 Bogács, Alkotmány út 1./A

Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság II. 3526 Miskolc I., Szeles utca. 73.

Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság I. 3527 Miskolc, Zsolcai kapu 32.

Miskolc Rendőrkapitányság 3525 Miskolc, Fábián kapu 4.

Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság II. 3980 Sátoraljaújhely Kazinczy Ferenc utca 37-39.


A projekt kezdő időpontja: 2020.07.09.


A projekt befejezésének időpontja: 2023.12.15.


A támogatás összege: 2 037 051 701 Forint


A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság épületeinek energetikai fejlesztése 7 helyszínen valósul meg.

Az épületek összességében ugyan működőképesek, de életkoruknál fogva elavultak, így komoly mértékben felújításra szorulnak. Az épület energetikai korszerűsítése – a fűtésrendszer cseréje, födémhőszigetelés, nyílászáró csere, homlokzati hőszigetelés – szükséges feladat. Tekintettel arra, hogy az épületek egész évben használatban vannak, elengedhetetlen, hogy a megfelelő működtetés érdekében ezen épületek korszerűek és energiatakarékosak legyenek. Az épületek jelenleg korszerűtlenek, nem felelnek meg a 7/2006. (V. 24.) TNM rendeletnek.

A projekt hosszú távú célja a fosszilis energiaforrások használatának csökkentése, a megújuló energiaforrások felhasználási mértékének növelése, a környezeti terhelés csökkentése, a környezeti szempontok érvényesítése, valamint a környezeti tudat formálása. A környezeti tudat formálása kiemelt szerepet kap, hisz a fejlesztés révén az intézmények dolgozói, ellátottjai, ügyfelei és rajtuk keresztül azok hozzátartozói megismerkedhetnek az energiahatékonysági beavatkozások és a megújuló energiaforrások alkalmazásának előnyeivel. Ezáltal természetessé válik számukra a megújuló energiaforrások használata. A beruházás során megvalósuló energetikai korszerűsítéssel a jövőben jelentős energiamegtakarítás érhető el, így az üzemeltetési költségek csökkenése várható.

A fejlesztés eredményeként az intézmények biztonságosabb, korszerűbb, környezetbarát intézményként működhetnek tovább. Ezzel a projekt nem csak az európai uniós követelményeknek való megfelelést valósítja meg, hanem egyúttal hozzájárul fontos hazai stratégiai célok, jogszabályi követelmények megvalósításához is.

A projekt – a 435/2015. (XII. 28.) Korm. rendeletnek megfelelően – az Építési és Közlekedési Minisztérium (jogelőd: BMSK Sport Közhasznú Nonprofit Kft.) által vezetett konzorciumi formában valósul meg – a fejlesztéssel érintett intézmény fenntartójával szoros együttműködésben.

A támogatás intenzitása: 100 %

A projekt megvalósulásával elérni kívánt CO2 kibocsátás csökkenésének mértéke:1440,46 tonna/év

 

<< Vissza az előző oldalra