A láthatóság biztonság

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság a gyalogosoknak ad hasznos tanácsokat.

Személyi sérüléses közlekedési baleset történt 2016. november 17-én 17 óra 55 perckor Tatabánya belterületén.

A helyszíni adatok alapján egy 52 éves vértesszőlősi lakos gyalogosan haladt a Szövetkezet utcán. A Dankó Pista útra történő rálépés előtt megállt, majd a kijelölt gyalogos átkelőhelytől 19,8 méterre, az útkereszteződésben kellő körültekintés nélkül, hirtelen az úttestre lépett.

A férfi nekiütközött a Dózsa György út felől érkező és egyenesen továbbhaladni szándékozó személygépkocsi jobb első sarkának. Az ütközés következtében a baleset okozója könnyen sérült.

A rendőrök megállapították, hogy a gyalogos ittas állapotban volt és sötét ruházatot viselt.

Az őszi hónapokban országos szinten jellemző, hogy sajnos több gyalogost ütnek el, aminek egyik oka, hogy a gyalogosok egy része nem veszi figyelembe a megváltozott út- és időjárási viszonyokat. Az elütött gyalogosok fejében az esemény bekövetkezése előtt meg sem fordul, hogy a nedves, vizes, csúszós utakon a járművek féktávolsága jelentősen megnövekszik, és körültekintés nélkül, meggondolatlanul nem tanácsos az úttestre lépni. Legyenek körültekintőek, várják meg, amíg a gépkocsi elhalad!

A gyalogosoknak a járdán, ahol nincsen járda a leállósávon, az útpadkán vagy a kerékpárúton, ha egyik sincsen vagy gyalogos közlekedésre alkalmatlan, akkor az úttesten lakott területen belül lehetőleg a menetirány szerinti bal oldalon, lakott területen kívül mindig a bal oldalon, a járműforgalommal szemben kell közlekedni.

A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság ezúton is felhívja a gyalogosok figyelmét, hogy mindent meg kell tenni a saját észlelhetőségük érdekében. Éjszaka úttesten vagy amellett haladva a sötét ruhák helyett tanácsos feltűnő színeket viselni. Lakott területen kívül, éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a fényvisszaverő mellény vagy ruházat használata kötelező, de ezek viselése, illetve az egyéb, láthatóságot segítő kiegészítők használata más körülmények között, például lakott területen belül, nappali fényben is életmentő lehet.

<< Vissza az előző oldalra