Kerékpáros Iskola Kupa Békéscsabán

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A versenyen 7 oktatási intézmény 14 diákja vett részt. A megmérettetésen legjobb teljesítményt nyújtó tanulóknak Békéscsaba rendőrkapitánya adta át a helyezésekért járó érmeket és kupákat.

A Békéscsabai Városi Baleset-megelőzési Bizottság 2015. február 18-án tartotta a Kerékpáros Iskola Kupa országos, felmenő rendszerű verseny területi döntőjét Békéscsabán, az Erzsébethelyi Általános Iskolában. A megmérettetésen 7 általános iskola 14 diákja vett részt. A versenyzők először közlekedési témájú tesztlapokat töltöttek ki, majd kerékpáros ügyességi pályán bizonyították felkészültségüket. Egyéniben a lányoknál Mészáros Tünde (Újkígyósi Széchenyi István Általános Iskola) bizonyult a legeredményesebbnek. Második lett Bartos Zsuzsanna (Petőfi Utcai Általános Iskola, Békéscsaba), a harmadik helyen pedig Pásztor Virág (Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba) végzett. A fiúk versenyét Kónya Szabolcs, a Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola diákja nyerte.  Második lett Ancsin Máté (Újkígyósi Széchenyi István Általános Iskola), a harmadik helyezettnek járó elismerést pedig Seres Zsolt Zoltán (Szlovák Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium) vehette át. Csapatversenyben a Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola kettőse érte el a legjobb eredményt. Második az Újkígyósi Széchenyi István Általános Iskola párosa lett, a harmadik helyen pedig a Gerlai Általános Iskola csapata végzett.

Az eredményhirdetésen dr. Bede Sándor r. alezredes, a Békéscsabai Rendőrkapitányság vezetője köszöntötte a diákokat. A díjak átadása előtt megköszönte a versenyzőknek, hogy felkészültek a megmérettetésre és a győzteseknek sok sikert kívánt a megyei döntőn való részvételhez. A rendőrkapitány külön köszönetet mondott az Erzsébethelyi Általános Iskola igazgatójának, Kucseráné Szabó Máriának azért, hogy az intézmény helyet biztosított a verseny megrendezéséhez.