Kerékpáros Iskola Kupa Csongrád-Csanád megyében

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A helyi versenyek legjobbjai vehettek részt a Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntőjén. Ruzsai és pusztamérgesi tanuló képviseli Csongrád-Csanád megyét az országos megmérettetésen.

A verseny célja a fiatalok biztonságos közlekedésre nevelése, illetve ezen ismereteik bővítése, továbbá olyan tudásanyag átadása volt, amely hasznukra lehet a mindennapokban. A felső tagozatos általános iskolás diákok versenyén KRESZ elméleti és kerékpáros ügyességi versenyszámokban mérhették össze tudásukat a fiatalok.

A 2022. május 7-i megyei döntőn a lányoknál a legjobban Móra Olívia Kitti  teljesített, aki a pusztamérgesi Szent Ágoston Katolikus Általános iskola tanulója. Második helyen Csordás Nikolett végzett, aki a ruzsai Weöres Sándor Általános Iskolából érkezett. Harmadik helyezett Mizsei Kata Flóra lett, a szentesi Deák Ferenc Általános Iskola diákja.

A fiúknál a ruzsai Weöres Sándor Általános Iskola tanulója, Chiliciuc Márk végzett az első helyen. Második Nagy Csanád László, a Csengelei Általános Iskola diákja lett, harmadik pedig Lezrinszki Péter, a csongrádi Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskolából.

A nyerteseket vásárlási utalvánnyal, serleggel és oklevéllel is díjazták a szép teljesítményért. Az első helyezett lány- és fiúversenyző részt vesz a Kerékpáros Iskola Kupa országos döntőjén, melynek 2022. május 17 - 19. között Kecskemét - Jakabszállás ad otthont.