Kerékpáros Iskola Kupa Csongrád megyében

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A helyi versenyek legjobbjai vehettek részt a Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntőjén. Mindszenti és ruzsai tanuló képviseli Csongrád megyét a nyíregyházi országos megmérettetésen.

A verseny célja a fiatalok biztonságos közlekedésre nevelése, illetve ezen ismereteik bővítése, továbbá olyan tudásanyag átadása volt, amely hasznukra lehet a mindennapokban. A felső tagozatos általános iskolás diákok versenyén KRESZ elméleti és kerékpáros ügyességi versenyszámokban mérhették össze tudásukat a fiatalok.

A 2019. május 4-i megyei döntőn a lányoknál a legjobban Szabó Emma teljesített, aki a Mindszenti Általános Iskola tanulója. Második helyen Deme Rebeka Réka végzett, aki a Szegedi Zrínyi Ilona Általános Iskolából érkezett. Harmadik helyezett Seller Stefánia lett, a Ruzsai Weöres Sándor Általános Iskola diákja.

A fiúknál a Ruzsai Weöres Sándor Általános Iskola tanulója, Vadnay Tamás végzett az első helyen. Második Mucsi Gergő, a Mindszenti Általános Iskola diákja lett, harmadik pedig Kassai Dávid, a Szegedi Zrínyi Ilona Általános Iskolából.

Minden résztvevő kapott egy kerékpáros tornazsákot, míg a nyerteseket vásárlási utalvánnyal és oklevéllel is díjazták a szép teljesítményért. Az első helyezett lány- és fiúversenyző részt vesz a Kerékpáros Iskola Kupa országos döntőjén, melynek 2018. május 7-9. között Nyíregyháza ad otthont.