Kerékpáros Iskola Kupa Csongrádban

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A hat rendőrkapitányság által megrendezett helyi döntők legjobbjai vehettek részt a Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntőjén. Szentesi és mindszenti tanuló képviseli Csongrád megyét Miskolcon.

A verseny célja a kerékpáros közlekedési szabályok elmélyítése, a gyermekek biztonságos közlekedésre nevelése volt. A felsőtagozatos általános iskolás diákok versenyén KRESZ elméleti és kerékpáros ügyességi versenyszámokban mérhették össze tudásukat a fiatalok.
A lányoknál a legjobban Biácsi Anna teljesített, aki a szentesi Deák Ferenc Általános Iskolából érkezett. Második helyen Vida Rebeka végzett, aki a szegedi Zrínyi Ilona Általános Iskola diákja. A harmadik helyre a szintén szegedi Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola tanulója, Szabó Ninetta Dorina gördült be.

A fiúknál a Mindszenti Általános Iskola diákja, Antal Tamás végzett az első helyen. Második, a szegedi Zrínyi Ilona Általános Iskola tanulója, Sejben András lett, harmadik pedig Szabó Ádám, szintén Mindszentről.

A nyertesek kerékpáros biztonsági felszerelést, ajándékutalványt és oklevelet kaptak a szép teljesítményért.

A verseny első helyezett lány és fiú versenyzője vesz részt a Kerékpáros Iskola Kupa országos döntőjén, melynek 2016. május 10-12. között Miskolc ad otthont.