Kerékpáros versenyek általános iskolásoknak

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Elméleti ismeretekről és gyakorlati jártasságról bizonyíthattak a vasi diákok.

Az Országos Rendőr-főkapitányság Országos Baleset-megelőzési Bizottság gondozásában és a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság szervezésében 2015. április 14-én rendezték a Barkóczi József Kerékpáros Iskola Kupa közlekedésbiztonsági verseny megyei döntőjét Szombathelyen. A versenysorozat célja az általános iskolás tanulók iskolai és iskolán kívüli keretekben történő közlekedésbiztonsági nevelésének, illetve a biztonságos közlekedéshez szükséges jártasságok megszerzésének segítése. A vetélkedővel egy időben és azonos helyszínen rendezte a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Baleset-megelőzési Bizottsága és a Magyar Autóklub a „Ki a mester két keréken?” elnevezésű megmérettetést is, ahol a gyakorlati feladatok végrehajtása előtt a közlekedési táblák felismerését, a rendőri karjelzések, valamint a közlekedés egyéb szabályainak ismeretét bizonyíthatták a 10-12 éves fiatalok.

A Kerékpáros Iskola Kupa közlekedésbiztonsági verseny megyei döntőjének első helyezettjei lány és fiú kategóriában Németh Rebeka és Szabó Botond lettek. Mindketten a Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola tanulói, akik így bejutottak az országos döntőbe, amelyet 2015. május 19. és május 21. között rendeznek majd Gyulán.

A „Ki a mester két keréken?” elnevezésű verseny területi rangadójának győztesei szintén lány és fiú kategóriában Horváth Emma Noémi és Tóth Dávid lettek. Ők is a Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola tanulói, akik ezzel a győzelemmel kvalifikálták magukat a 2015. július 7-én és 8-án Baján megrendezendő országos döntőbe.

A megyei versenyeken vásárlási utalvány és serleg járt a legjobbaknak, de közlekedésbiztonsági eszközöket, tájékoztatókat, vagy apró ajándékokat mindenki kapott.