Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Komárom-Esztergom megyei tanulók mérték össze tudásukat a közlekedés elméleti és gyakorlati ismereteiből.

A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága 2016. április 8-án rendezte a " Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa" megyei döntőjét.

A tatabányai vetélkedő elsődleges célja a megyei középiskolás diákjainak a helyes közlekedésre nevelése, közlekedési ismereteinek bővítése, balesetmentes közlekedésük elősegítése volt.

A tanulók kategóriánként eltérő KRESZ-tesztlapokat töltöttek, majd a gyakorlatban is megmutathatták az ügyességüket. Kiépített pályákon kerékpáros, segédmotor-kerékpáros és személygépkocsi kategóriákban bizonyíthattak.

A verseny végén kategóriánként az első három helyezett díjazásban részesült, a győztesek pedig jogot szereztek arra, hogy az országos döntőben induljanak.