Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Jól szerepelt Heves megye csapata az országos döntőben.

A Hajdú-Bihar Megyei Baleset-megelőzési Bizottság, az Országos Rendőr-főkapitányság - Országos Baleset-megelőzési Bizottsága támogatásával, 2016. április 12-14. között rendezte meg a Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa elnevezésű versenysorozat országos döntőjét, melynek részleteiről már beszámolt a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság.

A versenyen 19 megye és a főváros csapata, összesen 60 versenyző mérte össze tudását KRESZ és egészségügyi elméleti, valamint kerékpáros, segédmotoros, autós ügyességi és szabályossági versenyszámokban. A 3 fős csapatok egy-egy kerékpárosból, segédmotorosból és gépjárművezetőből álltak.

Heves megyét Péter Gábor (kerékpáros), Péter Attila (segédmotoros) és Kakuk Balázs (autós) képviselte. A három napos megmérettetés eredményeképpen Heves Megye csapata a 8. helyen végzett. A segédmotoros kategóriában versenyző Péter Attila az első helyet szerezte meg.

A kiváló eredményért a mopedes versenyzőnk különdíjat - egy kerékpárt - is kapott, ugyanis a három járműkategóriában versenyzők közül ő szerezte a legkevesebb hibapontot az elméleti és gyakorlati verseny során. A versenyzők felkészítését Szabó János pedagógus végezte.