Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa Csongrád-Csanád megyében

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága ebben az évben 21. alkalommal rendezte meg a Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa megyei döntőjét. A versenyen 22 fiatal vett részt.

A 15-19 éves tanulók 2022. április 9-én mérték össze tudásukat. A fiatalok elméleti (KRESZ, elsősegélynyújtási, bűnmegelőzési) és gyakorlati (ügyességi) tudásukat kerékpáros, segédmotor-kerékpáros, illetve személygépkocsi-vezető kategóriában bizonyíthatták.

A verseny célja volt, hogy a KRESZ-t már ismerő középiskolás diákok részére egy magasabb szintű megmérettetés lehetőségét megteremtse, balesetmentes közlekedésüket elősegítse, továbbá – a versenyzők életkori sajátosságaira is figyelemmel – olyan ismeretanyagot adjon át, mely hasznukra lehet a helyes közlekedési magatartás kialakításában.

A három kategória legeredményesebb versenyzője képviseli Csongrád-Csanád megyét 2022. május végén, a Balatonalmádiban megrendezendő országos döntőn. Idén a kerékpárosok közül Deme Rebeka, a szegedi Radnóti Miklós Gimnázium tanulója végzett az első helyen. A segédmotor-kerékpáros kategória győztese, Cserhalmi Ádám Dezső, a Hódmezővásárhelyi SZC Szentesi Pollák Antal Technikum tanulója lett, végül a legjobban autót a Szegedi Baptista Gimnázium és Technikum tanulója, Borsos Péter vezetett.

Az eseményen a főkapitányság Humánigazgatási Szolgálatának munkatársai is jelen voltak. A fiatalok így a versenyszámok szünetében a rendőri pályáról tájékozódhattak és kérdéseikre a szakemberektől választ kaptak.