Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság és a Veszprémi Rendőrkapitányság egy időben tartotta meg gyermeknapi programját és a Közlekedik a család elnevezésű vetélkedő területi fordulóját.

A Közlekedik a család vetélkedőt az ORFK - Országos Balesetmegelőzési Bizottság szervezi. A megyei fordulók nyertesei számára 2015. június 21-én tartják meg a Hungaroringen az országos döntőt, ahol a fődíj egy Skoda Fabia Combi személygépkocsi. A 2015. május 30-án lebonyolított megyei versenynek az volt a tétje, hogy melyik család képviseli majd Veszprém megyét az országos döntőn. Kilenc család regisztrált előzetesen a versenyre és mérte össze közlekedési tudását. A „B” kategóriás jogosítvánnyal rendelkezők azt érezhették, hogy újra levizsgáztak, mert rutin pályát és szabályossági pályát is teljesíteniük kellett a KRESZ-teszt után. A gyerekek kerékpáros tesztet és ügyességi pályát teljesítettek. A megyei fordulót a várpalotai Fazekas család nyerte.

A rendőrségi gyermeknap nagy sikerrel zárult, közel száz gyermek és szülő vett részt a programokon. Hazavihették ujjlenyomataikat, festhettek, rajzolhattak, kerékpározhattak, gokartozhattak, szirénázhattak és megismerhették Sütit, a leendő rendőrkutyát.