Feltöltő szerv:
Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A várpalotai Fazekas család képviseli Veszprém megyét az országos döntőben.

A Veszprém Megyei  Balesetmegelőzési Bizottság 2016. május 28-án és 29-én Veszprémben, a városi gyermeknapi rendezvényekhez valamint az autó- és motorkiállításhoz kapcsolódóan rendezte meg az Országos Rendőr-főkapitányság és az Országos Balesetmegelőzési Bizottság által meghirdetett „Közlekedik a család” vetélkedősorozat megyei elődöntőjét.

A versenykiírás célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a biztonságos és balesetmentes közlekedés fontosságára, és ennek érdekében a család minden tagjának megfelelő ismerettel és gyakorlati tudással kell rendelkeznie. A családtagok a feladatokat részben együtt, részben pedig egyénenként oldották meg.

A résztvevők KRESZ tesztlapokat töltöttek ki, majd különböző állomásokon autós és kerékpáros ügyességi pályákon mérhették össze tudásukat.

A versenyen az első helyezett a várpalotai Fazekas család lett, akik ajándékcsomagot vehettek át a szervezőktől. A Fazekas család képviseli majd Veszprém megyét az országos döntőben, amelyet 2016. június 18-án és 19-én Budapesten rendeznek meg. A nyereményjáték fődíja az Autós Nagykoalíció támogatásával egy Skoda Rapid Spaceback személygépkocsi; ezen kívül minden, az országos döntőbe jutott család értékes nyereménytárgyakat kap.

Gratulálunk a megyei versenyen kiválóan szereplő családoknak és sok sikert kívánunk az országos versenyen résztvevő megyei győztesnek!