Tudást adtak, elismerést kaptak

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A közlekedési ismeretek oktatásában élen járó pedagógusokat jutalmazott a rendőrség Békés vármegyében.

Június első vasárnapja pedagógusnap. Békés vármegyében a rendőrség is tisztelgett a felnövekvő generáció oktatói előtt, Hudák Pál r. ezredes, rendőrségi főtanácsos, a vármegyei rendőrfőkapitány rendészeti helyettese, a vármegyei baleset-megelőzési bizottság elnöke ünnepségre hívta a közlekedési ismeretek átadásában élen járó tanítókat, tanárokat. A június 6-án megtartott ünnepségen szó esett arról, mennyire fontos, hogy a gyermekek már egészen kicsi koruktól kezdődően jó példát lássanak, és legyenek körülöttük olyan felnőttek, akik az életkoruknak megfelelően el tudják magyarázni nekik az előírásokat.

Békés vármegyében sok kiváló pedagógus foglalkozik az óvodákban és az iskolákban azzal, hogy megtanítsa a közlekedési szabályokat a rábízott gyerekeknek. Közülük többen a rendőrség országos programjaiban oktatók, vannak, akik szabadidejükben is versenyekre készítik fel növendékeiket, és nem csupán egy feladatnak, hanem valóban szívügyüknek tekintik a gyermekek biztonságának erősítését. Közülük nyolcan részesültek most elismerésben. Békéscsabáról a Petőfi Utcai Általános Iskola tanára, Barta Gábor, a Köröstarcsai Arany Gusztáv Általános Iskolából Miklós Gábor, Kempfné Gácsi Erzsébet, a Gyulai Dürer Albert Általános Iskola pedagógusa, valamint Hoffmann Lászlóné, a Mezőkovácsházi Hunyadi János Általános Iskola tanára. Kitüntetésben részesült továbbá Szántó László, a Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola végegyházi intézményének oktatója, Király Istvánné tanárnő az okányi általános iskolából, Pljesovszki Mihály, a csabacsűdi Trefort Ágoston Általános Iskola tanára és Pápáné Stempely Erika, a körösladányi Kőrösi János Református Általános Iskola pedagógusa.

A rendezvényen elhangzott, hogy valamilyen formában szinte mindenki közlekedik, a gyerekek először utasként, majd önállóan gyalog és kerékpárral indulnak el. Ha tisztában vannak az elsőbbségadás, a kanyarodás szabályaival, a tudásukat magabiztosan használják, az utcán is ráismernek azokra a táblákra, forgalmi helyzetekre, amelyekről korábban a felnőttektől hallottak, akkor nagyobb az esélye annak, hogy elkerülik, illetve még időben felismerik a veszélyhelyzeteket.

A szülők, nagyszülők nagyon sokat tehetnek a gyermekek szabályos közlekedésre neveléséért azzal, ha maguk is szabályosan közlekednek, és amikor gyalogolnak, kerékpároznak vagy autóval viszik a kicsiket, fel is hívják a figyelmüket az érdekes, fontos dolgokra. De nagy szerepük van a pedagógusoknak is – hangsúlyozta Hudák Pál. Hozzátette, hogy ha a szülők, pedagógusok és a rendőrség jól együtt tudnak működni a szabályos közlekedésre nevelés terén, akkor hosszú távon kedvező irányba változhat a közlekedésbiztonság. Felnő egy szabálykövető generáció, és mivel a szabályok betartása csökkenti a balesetek bekövetkezésének kockázatát, okkal remélhető, hogy egyre kevesebb lesz a szerencsétlenség, tragédia az utakon. A pedagógusokra visszatérve kiemelte: ők tudják, hogy az információkat, tudásanyagot hogyan kell előadni ahhoz, hogy a gyerekek figyelmét lekössék, és az ismeretek meg is maradjanak az emlékezetükben. Ezért a rendőrség a továbbiakban is számít az óvodákban, iskolákban gyermekeket nevelők, oktatók együttműködésére, és ezúton is köszönik mindenkinek, aki tenni próbál a közúti balesetek megelőzéséért, a közlekedési kultúra és a szabályismeret magasabb szintre emeléséért.

<< Vissza az előző oldalra