A körzeti megbízottak ismereteit bővítették
A Bács-Kiskun megyei bűnmegelőzési szakemberek nagy hangsúlyt fektetnek a családon belüli erőszak megelőzésére és az áldozatok segítésére. A hétfői előadásokon ezekkel a témákkal foglalkoztak.
A családon belüli, hozzátartozók közötti erőszak jelen van a mindennapokban, és az utóbbi időben egyre erőteljesebben kerül a társadalmi érdeklődés középpontjába. A megelőzési szakemberek újabb és újabb eszközöket keresnek, hogy felhívják a figyelmet az áldozattá válás megelőzése, az áldozatok segítésének fontosságára.
A rendőri intézkedés hatékonyabbá tétele, valamint az állomány érzékenyítése céljából a Magyar Ökomenikus Segélyszervezet – a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztály áldozatvédelmi referensének közreműködésével – 2022. szeptember 26-án a körzeti megbízottak részére a hozzátartozók közötti erőszak témakörben ismételt érzékenyítő képzést tartott.
A tréning során a tanfolyam résztvevői szituációs és interaktív feladatok segítségével dolgozták fel a hozzátartozók közötti erőszakkal érintettek viselkedést, szerepét, illetve tanulták meg azokat a technikákat, amelyek elősegítik a hatékony és szakszerű intézkedés-végrehajtást.
Amennyiben Ön szóbeli, lelki, fizikai, szexuális vagy gazdasági erőszak áldozata, joga van segítségre.
A segítségnyújtás lehetőségei, szervezetei, fórumai az alábbiak:
- Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT)
Ingyenes segélyvonal: +36-80-20-55-20 E-mail: okit@csbo.hu
- Áldozatsegítő Szolgálat 06 80 225 225 (éjjel-nappal hívható)
igazsagugyiinformaci-ok.kormany.hu/aldozatsegito-szolgalat
- NANE (Nők a nőkért együtt az erőszak ellen egyesület)
+36 80 505 101
(hétfő, kedd, csütörtök és péntek este 18-22 óra, szerda 12-14 óra között) nane.hu
- Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány 116 111; 116 000
- www.aszeretetnemart.hu
- Gyermekjóléti Központ és Családsegítő Szolgálat
- Nők joga honlap –
A rendőrség csak akkor tud hatékonyan fellépni, ha a jogellenes cselekmény a tudomására jut.
Ha úgy érzi, hogy Ön vagy hozzátartozója sérelmére bűncselekményt, szabálysértést követnek el, haladéktalanul hívja a rendőrséget a 112-es segélyhívó számon, vagy tárcsázza az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat 06 80 20 55 20-as krízisvonalát.
Amennyiben azonnali segítséget nem igényel jelenlegi helyzete, de fenyegetve érzi magát, tegyen feljelentést bármelyik rendőrkapitányságon.