A nyári szünetben is a gyermekek biztonsága a legfontosabb

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei a nyári gyerektáborok programjaihoz kapcsolódva adtak prevenciós tanácsokat a résztvevőknek.

A megyeszékhely területén a Salgótarjáni Egészségügyi és Szociális Központ által szervezett, valamint Bátonyterenyén az Ady Endre Művelődési Központ és Könyvtár épületében megtartott szünidei napközis táborokban tartottak foglalkozást a napokban a rendőrség prevencióval foglalkozó munkatársai.

A bűnmegelőzési szakemberek a gyermekek részére a tanulást és a készségfejlesztést játékos formában valósították meg. A fiatalok megtanulhatták mit tehetnek, hogy ne törjenek be a lakásukba, és hogy mit kell tenni, ha egy gyerek elcsavarog, eltűnik és az hogyan előzhető meg.

A rendőrök amellett felhívták a 8-14 év közötti iskolások figyelmét arra, hogy a strandokon milyen szabályokat kell betartani a személyes és vagyontárgyaik biztonsága érdekében, valamint a szabadvizek veszélyeiről is adtak tájékoztatást. Nem maradtak el a biztonságos internethasználatra vonatkozó játékok, illetve feladatok sem. A korosztályra jellemző bizonyos tekintetben a felelőtlen viselkedés, ezért itt is rendkívül fontos szerepe van a szülőknek. A gyerekek internetezési szokásairól a szülőknek tájékozódniuk kell, meg kell beszélni, illetve ki kell jelölni a határokat.

 

Néhány alapvető szabály, amelyekre a szülőknek fel kell hívniuk a gyerekek figyelmét:

  • Az interneten történő ismerkedés fokozott kockázattal jár, ezért idegenekkel folytatott „beszélgetések” esetén feltétlenül kérjenek tanácsot a felnőttektől!
  • Mindig ellenőrizzük a biztonsági beállításokat!
  • A közösségi oldalak használatánál mindig alkalmazzuk az adatvédelmi beállításokat!
  • Kisebb gyerekeknél mindig legyen egy szülő a gyermek mellett, aki ügyel a biztonságos internetezésre!
  • Soha ne nyissunk meg  olyan oldalakat, amelyek vagyontárgyak vagy készpénz nyereményével kecsegtetnek, mert ezek többsége csalás, és káros hatása lehet a használt eszközre is! Ezt meg kell tanítani gyermekeinknek!
  • Ne hagyjuk bejelentkezve a felhasználói fiókunkat!

A programok és a foglalkozások célja a helyes viselkedésmódra nevelés, a prevenciós készségek növelése, valamint az áldozattá és bűnelkövetővé válás csökkentése.

<< Vissza az előző oldalra