Amitől a maszk sem véd

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság videóval hívja fel a figyelmet a családon belüli erőszak megelőzésére, a segítségkérés lehetőségeire.

A családon belüli erőszak az utóbbi időben egyre erőteljesebben kerül a társadalmi érdeklődés középpontjába. A megelőzési szakemberek újabb és újabb eszközöket keresnek, hogy felhívják a figyelmet az áldozattá válás megelőzésének, az áldozatok megsegítésének fontosságára.

A kapcsolati erőszak, a családon belüli konfliktusok, a hozzátartozók ellen elkövetett bűncselekmények kezelése fokozott figyelmet, és új módszereket igényel ebben a megváltozott helyzetben.

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya az Amitől a maszk sem véd című videóval szeretné felhívni a figyelmet a családon belüli erőszak megelőzésének vagy kezelésének lehetőségeire.

Egyetlen áldozatsegítő tevékenység sem tudja meg nem történtté tenni az elszenvedett, a megélt traumát, de segítséget, támogatást és támaszt nyújt. Az egyik legfontosabb feladat a káros hatások és sérelmek enyhítése a személyre szabott segítségnyújtás érdekében.

A kisfilm célja, hogy segítsen felismerni azokat az intő jeleket, amelyek az áldozattá váláshoz vezetnek. Segítséget nyújt azoknak is, akik a bántalmazás jeleit már felismerték, azonban félnek felemelni hangjukat az erőszak ellen.

Merjenek segítségek kérni, saját maguk, gyermekeik, hozzátartozóik vagy ismerőseik védelme érdekében az alábbi telefonszámokon:

  • Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat +36 80 20 55 20
  • Regionális Krízisambulancia (Jász-Nagykun-Szolnok megye) +36303052919

Amennyiben bántalmazás (akár szóbeli, lelki, fizikai, szexuális erőszak) áldozata, illetve sérelmére bűncselekményt követtek el, jelentkezzen bármelyik rendőrkapitányságon vagy tegyen bejelentést a 107-es vagy a 112-es központi segélyhívó telefonszámok valamelyikén! Önnek is joga van a segítségre!

 

<< Vissza az előző oldalra