Az Erdő Háza adott otthont a rendőrség „Házhoz megyünk” programjának

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Kiránduló családoknak tartottak prevenciós felvilágosítást a soproni bűnmegelőzési szakemberek.

Sopronban, az Erdő Házában tartották meg 2022. március 5-e délelőttjén a helyi rendőrkapitányság szakemberei a sokadik alkalommal megszervezett prevenciós programjukat. A rendezvény célja, hogy a rendőrök személyre szabott bűn- és baleset-megelőzési felvilágosítást adhattak a hozzájuk fordulóknak.

Amíg a gyermekek kiszíneztek egy-egy rendőrségi témájú színezőt, a nagyobbak kitöltöttek egy prevenciós tesztet, addig a szülők is tájékoztatást kaphattak Babella-Lukács Katalin rendőr őrnagytól, a Soproni Rendőrkapitányság kiemelt bűnmegelőzési főelőadójától a szülők és gyermekeik biztonságát szolgáló teendőkről.

3

A bűnmegelőzési munkatársak – különösen a fiatalok biztonsága érdekében –az alábbiakra hívták fel a résztvevők figyelmét:

- Amennyiben megtörténik a baj, hívják az éjjel-nappal, ingyenesen hívható 112-es segélyhívó számot, azonban indokolatlan hívásokkal ne foglalják le a vonalat!

- Mielőtt lelépnek a járdáról nézzenek körül: először balra, majd jobbra és még egyszer balra, és ezt tegyék meg újra, mielőtt másik forgalmi sávba lépnek. Mindig győződjenek meg arról, hogy a sofőr észrevette őket, tartsanak vele szemkontaktust, várják meg míg megáll.

- A hátizsák elülső, külső zsebében ne tartsák értéktárgyaikat, okmányaikat, és a lakáskulcsot se, ezeket egy belső rekeszbe érdemes tenni.

- Az iskolába mindig csak az elengedhetetlenül szükséges értéktárgyakat, és pénzt vigyék magukkal a gyerekek, és ezeket ne hagyják felügyelet nélkül. A kirándulásra, ebédre, vagy egyéb alkalomból bevitt nagyobb összeget minél előbb át kell adni az összegyűjtőnek.

- Idegent, amennyiben a kiskorú egyedül tartózkodik otthon, semmilyen körülmények között se engedjen be a lakásba!

- A szülők próbáljanak meg minél jobban részt venni gyermekeik internetes tevékenységében, neveljék őket tudatosságra. Hívják fel a figyelmüket arra, hogy milyen súlyos következményei lehetnek egy meggondolatlan posztnak vagy megosztásnak. A jelszavaikat, belépési kódjaikat még a legjobb barátaik előtt is tartsák titokban, többek által használt számítógépen csak inkognitóban böngésszenek és mindig lépjenek ki az alkalmazásból. Valamint azt is mondják el nekik, hogy sokszor álhírek keringenek a neten, nem kell mindent elhinni, amit ott olvasnak, látnak.

2

4

5

 

<< Vissza az előző oldalra