Bűncselekmények áldozatainak napja Győrben
A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság szakemberei együttműködő partnereikkel közösen hívták fel a figyelmet kiemelten az áldozatvédelemre és az áldozatsegítésre.
Az Európa Tanács 1990. február 22-én tette közzé a bűncselekmények áldozatainak chartáját, azóta ez a nap az áldozatok napja. A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a megye rendőrkapitányságai kiemelt feladatként kezelik az áldozatok védelmét.
Áldozat bárki lehet, idős, fiatal, gyenge, avagy erős. Az élet adta körülmények nem válogatnak, egy bűncselekmény áldozata, sértettje pedig a mások által elkövetett bűn közvetlen következtében – szellemi, lelki, fizikai vagy anyagi – sérelmet szenvedhet el.
Fontos, tudunk tenni ellene, hogy ne váljunk áldozattá, illetve van segítség, ha megtörtént a baj.
A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának, valamint kibervédelmi csoportjának szakemberei február 22-én az Árkád Győr bevásárlóközpontban a főkapitányság szervezésében prevenciós programot tartottak a Szombathelyi Áldozatsegítő Központ, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kormányhivatal Gyámügyi és Igazságügyi Főosztály Igazságügyi Osztály Áldozatsegítő Szolgálat és az OTP Bank Zrt. munkatársaival közösen.
A szakemberek tájékoztatták az érdeklődőket a megelőző, illetve az áldozatvédelemi és az áldozatsegítési lehetőségekről, valamint személyre szabott válaszokat adtak a felmerült kérdésekre.
Amennyiben bűncselekmény áldozatává vált, hívja az alábbi telefonszámok egyikét és kérjen segítséget:
Rendőrség: 112
Telefontanú: 06 80 555 111
Áldozatsegítő vonal: 06 80 225 225
Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat: 06 80 205 520
…az év minden napján segítünk!