Bűnmegelőzés a nyári táborban
A Szigetvári Rendőrkapitányság bűnmegelőzési főelőadója táborozó gyerekeknek tartott prevenciós foglalkozást.
A Szigetvári Család- és Gyermekjóléti Központ nyári tábort szervezett a helyi gyerekeknek, ahová 2019. augusztus 15-én a rendőrkapitányság megelőzési szakembere is ellátogatott.
A prevenciós foglalkozás során interaktív, játékos formában szerezhettek ismereteket a gyerekek arról, hogyan lehet tudatosan és biztonságosan használni a világhálót, miként védjék meg magukat az online bántalmazásoktól.
Sokan érkeztek kerékpárral a táborba, így a bringatulajdonosok arról is halhattak, milyen módon gondoskodhatnak járműveik biztonságáról. A program keretein belül a kerékpárok gravírozásra is lehetőséget biztosított a rendőrkapitányság.
Egyre gyakoribb az internetes zaklatás, elterjedt nevén „cyberbullying”, amely az általános és középiskolás korúakat érinti leginkább. Az internetes zaklatás alatt azt értjük, amikor sorozatosan és hosszabb ideig fennálló szándékos sérelem okozás áldozatává válik valaki, lehet ennek célja a megalázás, fenyegetés, nevetségessé tétel, kiközösítés, lejáratás, negatív színben feltüntetés.
Mit tehet ez ellen a szülő?
Legyen tudatában annak, hogy akár az Ön gyermeke is zaklathat másokat az interneten, vagy lehet zaklatás áldozata!
Intő jel lehet, ha gyermeke feszültnek, idegesnek tűnik internetezés vagy mobilozás után.
Érdemes tájékozódni arról, hogy gyermeke mire használja az internetet, milyen weboldalakat látogat, a közösségi oldalakon milyen tevékenységeket végez.
Ismerje meg a gyermeke által használt szolgáltatások biztonsági eszközeit! A legtöbb közösségi oldalnak, chat oldalnak vannak „blokkolás” vagy „elutasítás” opciói, biztonsági beállítási menüpontja lehetőséget nyújt az online üzenetek rögzítésére is.
Emlékeztesse gyermekét arra, hogy ne válaszoljon a rossz szándékú, zaklató üzenetekre.
Bíztassa gyermekét, hogy amennyiben internetes zaklatás áldozatává válik, mondja el Önnek, kérjen segítséget.