Bűnmegelőzés időseknek

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A vagyon elleni bűncselekmények megelőzésének lehetőségeiről tartott előadást a Szegedi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési előadója az egyik helyi idősek klubjában.

A programra 2018. április 5-én 11 órára várták az érdeklődőket a Szegedi Kistérség Többcélú Társulása Egyesített Szociális Intézmény Gondozó Egység-Nappali Ellátás által működtetett idősek klubjában. A résztvevők az aktuális, új elkövetési módszerekről, továbbá az egyes vagyon elleni bűncselekmények megelőzésének lehetőségeiről szerezhettek bővebb információkat. Az előadáson tájékoztatást kaphattak az árubemutatók veszélyeiről, valamint a trükkös lopások különböző módszereiről, az áldozattá válás megelőzéséről. A jelen lévők figyelmét felhívták továbbá a 112-es segélyhívóval kapcsolatos tudnivalókra és az előadás során levetítették a "Telefonos csalások" című filmet is.

A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság a következő vagyonvédelmi ajánlásokra hívja fel az állampolgárok figyelmét:

  • A besurranó tolvaj minden esetben a csukott, de nem zárt ajtón keresztül jut be az otthonokba, ezért azok ajtaját, a kaput minden esetben zárják be, függetlenül attól, hogy otthon tartózkodnak-e vagy sem!
  • Az idegeneket lehetőség szerint a zárva tartott kerítésen, bejárati ajtón keresztül kérdezzék meg becsengetésük céljáról és csak állításuk valódiságának ellenőrzése után nyissanak ajtót, kaput!
  • A trükkös tolvajok mindig többen vannak, mindenkinek megvan a saját szerepe, hiszen a figyelmet próbálják elterelni.
  • Házaló árusoktól vásárolni nem biztonságos, hiszen a későbbiek során nincs lehetőség reklamációra!
  • Jó, ha tudják, hogy a közüzemi szolgáltatók túlfizetés esetén soha sem viszik házhoz a túlfizetett összeget és sohasem jelzik ezt személyesen!
  • Hivatalból, bankból, pénzügyei intézése érdekében sem keresik fel személyesen otthonában!
  • Idegeneknek magukról, értékeikről, családjukról, szomszédjaikról ne adjanak ki bizalmas információkat!
  • Készpénzt rövid időre se adjanak kölcsön idegennek, hivatkozzon bármilyen indokra (balesetre, sürgős életmentő műtétre, orvosi beavatkozásra vagy betegszállításra)!
  • Idegen személyek megjelenése esetén érdemes őket jól megfigyelni (ruházat, személyleírás, különös ismertetőjegyek), és a jármű rendszámát, illetve annak színét, típusát feljegyezni! Bűncselekmény gyanúja esetén a megadott adatokkal tudják segíteni a rendőrségi nyomozást!
<< Vissza az előző oldalra