Bűnmegelőzési információs pont az Egészség-Piac rendezvényein, Győrben

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság bűn- és baleset-megelőzési szakemberei is részt vettek a győri Egészség-Piac rendezvényein.

A Győr Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala az elmúlt hétvégén 24. alkalommal indította útjára az Egészség-Piac lakossági egészségmegőrző programsorozatot, amely az idei év májusáig tart. A megyei rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának és a Győri Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának munkatársai is részt vettek a rendezvényeken.

A prevenciós szakemberek a rendőrség bűnmegelőzési és vagyonvédelmi programjainak keretében adtak hasznos tanácsokat a résztvevőknek az áldozattá válás megelőzése érdekében. Az eseményen interaktív bemutatót tartottak az ingatlanok védelmére szolgáló mechanikai és elektronikai eszközökről és berendezésekről is. A kerékpárral érkezőnek lehetőségük volt, hogy regisztrálják a kétkerekűiket a BIKESAFE programba.

A Győri Rendőrkapitányság baleset-megelőzési titkára a közlekedési szabályok megtartásának fontosságára hívta fel a figyelmet. A szakember kiemelte a gyalogos és kerékpáros közlekedés során a látás és láthatóság szerepét. Hangsúlyozta, mindenki biztonságos közlekedésre alkalmasan és megfelelő műszaki állapotban lévő járművel vegyen részt a közlekedésben.

Az egyenruhások kerékpáros ügyességi versenyekkel, KRESZ-pályás foglalkozásokkal, bűn- és baleset-megelőzési ismereti teszttel, foglalkoztató játékokkal, színezőkkel keltették fel a gyerekek érdeklődését.

A szakemberek a bűn- és baleset-megelőzési tanácsok mellé hasznos ajándékokat adtak a jelenlévőknek.

A bűncselekmények megelőzési közös társadalmi érdek ezért a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai az alábbiakra hívták fel a figyelmet:

  • A Magyar Biztosítók Szövetsége tanúsítványával rendelkező, több ponton záródó biztonsági ajtókat részesítse előnyben a beépítések alkalmával.
  • Bejárati ajtajára szereltessen jó minőségű biztonsági zárakat, láncot, amelyeket minden esetben használjon is!
  • A nyílászárókra szereltessen befeszítés gátlót, amely az ajtó, ablak belökését, befeszítését akadályozza meg.
  • Ha teheti, a mechanikai védelem mellé kérje a vagyonvédelmi cégek elektronikus őrzését (riasztó, távfelügyelet) is.
  • Ne tartson otthonában nagyobb mennyiségű készpénzt, nagyobb értékű, de nem mindennap használatos ékszereket.
  • Vagyontárgyairól készítsen házi leltárt, fényképeket.
  • Regisztráltassa kerékpárját a „BikeSafe” programban, ahol a rendőrség adatbázisába rögzítik a kétkerekű adatait, amely lopás esetén megkönnyíti a felderítést.
<< Vissza az előző oldalra