Együtt énekelt a közönség Nyári Károllyal az „Élet-CÉL” programon
A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányságon a prevenció jegyében megtartott rendezvényen jeles vendégek, bűnmegelőzési, pedagógia és szociális szakemberek képviseltették magukat.
A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya „Élet-CÉL” címmel saját kezdeményezésű programsorozatot indított 2022 júniusában, amelynek elsődleges célja, hogy hátrányos helyzetű gyermekek, fiatalok és felnőttek elé olyan példaképeket állítsanak, akik szorgalmukkal, munkájukkal kiemelkedő eredményeket értek el.
A rendezvényt 2024. szeptember 19-én délelőtt dr. Varga Péter rendőr dandártábornok, rendőrfőkapitány és Németh Zoltán, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Közgyűlés elnöke nyitották meg, vendégként jelen volt Szabó Péter rendőr alezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Főigazgatóság Bűnügyi Főosztály Bűnmegelőzési Osztály megbízott vezetője.
Az eseménysorozat folytatásaként Várnai Anna, a Színes Gyöngyök Egyesület alapítója, illetve a pécsi Kóstolda Lakásétterem tulajdonosa tartott előadást életútjáról és munkásságáról. Előadásában beszámolt arról, hogy a Színes Gyöngyök Egyesület a hátrányos helyzetű, elsősorban cigány származású emberek és családok részére biztosít szolgáltatásokat. Az egyesület különös hangsúlyt fektet a cigány nők érdekérvényesítő erejének és önbizalmának növelésére, amelyben az általa működtetett lakásétterem is nagy szerepet játszik.
A programot jelenlétével megtisztelte a győri születésű Nyári Károly zongoraművész-énekes, aki Győr Díszpolgára címmel büszkélkedhet. A művész a jótékonyság elkötelezett híve, szívügye a hátrányos helyzetű fiatal tehetségek felkutatása és zenei tanulmányaik segítése az általa létrehozott Zeneút program által. Életútjának rövid ismertetőjén felül – a jelen lévők örömére – egy rövid koncerttel is színesítette a napot, előadása zárásaként pedig a közönséggel együtt énekelve szálltak az ismert dallamok a főkapitányság nagytermében.
„Lám, jó: jónak lenni. Megemelni a kalapot annak is, aki elesett, annak is, aki kopott és megfáradt, mert mindent, de mindent visszakap az ember: az ütést is meg a simogatást is.” Fekete István