Házhoz mentünk a vásárban
A Paksi Rendőrkapitányság munkatársai hasznos tanácsokkal várták az érdeklődőket.
Bíró Ilona Mária rendőr főtörzsőrmester és Horváth Márton rendőr őrmester 2020. augusztus 16-án a dunaföldvári vásárban bűn- és baleset-megelőzési tanácsokkal látták el a lakosságot. Az érdeklődők vagyon- és áldozatvédelemhez kapcsolódó személyes tanácsadást kaptak, ahol prevenciós kiadványokat is kézhez vehettek.
Az áldozattá válás kockázata jelentősen csökkenthető néhány óvintézkedés betartásával, ezért kérjük, hogy a vásár forgatagában is figyeljenek értékeikre!
- A pénzt, bankkártyát, iratokat olyan helyen tárolja, ahol a tolvaj nem tud észrevétlenül hozzáférni. A kézitáskát tartsa mindig zárva, tömegben lehetőség szerint szorítsa a karja alá, érintetlenségét többször ellenőrizze!
- Soha ne tegyen pénztárcát, kézitáskát a táska tetejére!
- Csak annyi pénzt vigyen magával, amennyi feltétlenül szükséges!
- Még jobban figyeljen, ha tömegben tartózkodik! Legyen gyanakvó, ha oldalba lökik, vagy látszólag véletlenül bepiszkítják a ruháját, lábára lépnek!
- Vásárláskor, az áru válogatásakor soha ne tegye le a pénztárcát vagy kézitáskát a pultra!
- Az áru próbálásakor se hagyja csomagjait őrizetlenül!
- Mindig csak annyi csomagot vigyen magával, amennyire képes odafigyelni!
- A PIN- kódot ne írja rá a bankkártyára és ne tárolja azzal együtt! Ha a kódot nem tudja megjegyezni, olyan helyre írja fel, ami a kártyával együtt nem tűnhet el! Amennyiben ellopták a bankkártyáját, azonnal tiltassa le!
- Még rövid időre se hagyjon gépkocsijában jól látható helyen értékeket! Ne feledje a gépkocsi utastere nem értékmegőrző! Minden esetben győződjön meg arról, hogy bezárta a kocsiajtókat, ablakokat, a csomagteret! Amennyiben rendelkezik vele, helyezze üzembe az autó riasztóját is!
- Tömegben nagy a veszélye annak, hogy az együtt érkező hozzátartozók elveszíthetik egymást. Ez főként akkor jelent gondot, ha a gyermekkorú, vagy az idős hozzátartozó nem tud megfelelően tájékozódni. Kérjük, hogy fokozott figyelmet fordítsanak gyermekeikre, valamint idős hozzátartozóikra. Beszéljék meg, ha elkeverednének, pontosan mikor és hol találkozhatnak. Kisgyermek esetében jó megoldás, ha alkoholos filccel ráírják alkarjára az elérhetőségüket (telefonszám, lakcím). Eltűnés esetén haladéktalanul tegyenek bejelentést a 107-es vagy a 112-es központi segélyhívó számon, illetve forduljanak bizalommal a legközelebbi rendőrhöz!