Információs ponton segítik a turistákat Győrben

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának prevenciós szakemberei – a turisztikai idényben – Győr belvárosába telepített információs ponton adtak felvilágosítást a hozzájuk forduló érdeklődőknek.

Ennek célja, hogy a városba látogató külföldi turistákat és a hazai lakosokat is információkkal lássák el a bűnmegelőzés területén, összhangban a Házhoz megyünk! Együttműködés a biztonságért! országos programterv céljairól.

A vármegyei rendőr-főkapitányság megelőzési munkatársai 2024. július 18-án a fenti információs ponton tájékoztatták a hozzájuk fordulókat, elsősorban a vagyon elleni bűncselekményekről, az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeiről, a 112-es segélyhívószám használatáról és a napjainkban gyakran előforduló internetes csalásokról, illetve a megelőzés érdekében szükséges teendőkről.

1

2

Felhívták a figyelmet a kerékpárok biztonságos tárolására, lezárására és arra, hogy biciklijüket lehetőség szerint regisztrálják a BikeSafe rendszerben.

3

5

A helyszínen többek között az alábbi tanácsok megfogadását javasolták az előadók:

  • Pénztárcáját, bankkártyáját, mobiltelefonját és egyéb értékeit még elindulás előtt tegye biztonságos helyre.
  • Bankkártyáját és a hozzá tartozó PIN-kódot ne tartsa egymás mellett
  • Forgalmas helyeken, tömegben, tömegközlekedési eszközön táskáját tartsa testközelben, értékeit a táska belsejében helyezze el.
  • Válltáskáját fogja maga előtt, hátizsák, hátitáska külső zsebeiben, és a farzsebében ne tartson értékeket.
  • Ha gyanús személyt lát a közelben, ellenőrizze értékeinek meglétét.
  • Amennyiben bűncselekmény áldozatává vált, haladéktalanul értesítse a rendőrséget a 112-es központi segélyhívón!

Az online csalások megelőzése érdekében:

  • Ismeretlen eredetű programot soha ne telepítsen fel vagy töltsön le a számítógépére, illetve a telefonjára, bárki is javasolja azt Önnek!
  • Legyen gyanús, ha a telefonáló tört magyarsággal beszél, vagy magyartalan, helyesírási hibákat tartalmazó e-mailben ajánl kedvező üzleti lehetőséget!
  • Bankkártyája, netbankja adatait ne adja meg idegeneknek se telefonon, se e-mailben! A különböző pénzintézetek az ügyintézés során ezt soha nem kérik az ügyféltől.
  • Ne bízzon ismeretlenek üzleti vagy befektetési ajánlataiban, legyen gyanakvó, főleg ha kiemelten nagy hozammal kecsegtetik!

 

<< Vissza az előző oldalra