Iskolai Bűnmegelőzési Tanácsadó a tanévkezdésnél

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Győri Rendőrkapitányság bűnmegelőzési szakembere egy szakközépiskola tantestületi értekezletén tartott tájékoztatót.

A Győri Rendőrkapitányság Iskolai Bűnmegelőzési Tanácsadója 2017. augusztus 31-én és szeptember 1-én a győri Lukács Sándor Mechatronikai és Gépészeti Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma tantestületének tartott előadást.

A tájékoztató célja az új tanévre vonatkozó szakmai tapasztalatcsere és programtervezés volt. A pedagógusok hasznos információkat hallottak az iskolás korosztályt leginkább veszélyeztető bűncselekményekről és azok prevenciós lehetőségeiről. Közös célként fogalmazták meg a fiatalok áldozattá válásának megelőzését.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság a tanévkezdéskor az alábbiakat tanácsolja a szülőknek a bűncselekmények megelőzéséért:

  • Csak az önállóan, biztonságosan közlekedni tudó gyermekeket engedjék egyedül az iskolába, egy előre egyeztetett, pontosan ismert útvonalon, amelynek esetleges veszélyeire felhívták a figyelmüket.
  • Amennyiben a kora esti órákban megtartott iskolai és egyéb elfoglaltságok sötétedés után érnek véget, a kisebbekkel a szülők egyeztessék mit tegyenek, ha véletlenül csak késve tudnak értük menni. A fiatalok a megszokott út helyett ne válasszanak rövidebb, elhagyatott, rosszul megvilágított útvonalat!
  • Figyelmeztessék gyermekeiket arra is, hogy mobiltelefonjukat, pénztárcájukat, lakáskulcsot, vagy más értéket ne a hátizsák külső zsebeiben, a tolvajok számára könnyen hozzáférhető helyen tárolják!
  • Az órák után otthon egyedül lévő gyerekeket is emlékeztessék arra, hogy kinek nyithatnak ajtót, mit mondhatnak el, ha ismeretlen telefonál.
  • Emlékeztessék a diákokat arra, hogy ha az utcán idegen szólítja meg őket, sem útbaigazítás, sem pedig más indok miatt ne tartsanak velük, illetve ne fogadjanak el az idegen személyektől semmit!
  • Kérjük, gondoskodjanak arról, hogy a gyerekeknél mindig ott legyen a szülők elérhetősége, illetve tudják azt, kihez fordulhatnak segítségért. Bátran szólítsák meg az egyenruhás rendőrt, ha veszélyben érzik magukat. Hívják fel a gyerekek figyelmét arra is, hogy a 112-es központi segélyhívó szám lemerült egyenlegű mobiltelefonnal is hívható!
<< Vissza az előző oldalra