Nyári táborban jártak a megelőzési szakemberek
A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság bűn- és baleset-megelőzéssel foglalkozó munkatársai egy egész délelőttöt töltöttek el az érdeklődő fiatalokkal.
A kecskeméti Szentcsalád Plébánia – ahogy már több éve – idén júniusban is nyári napközis tábort szervezett a közösséghez tartozó gyermekek számára.
A tábor szervezői évről-évre felkérik a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársait arra, hogy a résztvevők számára prevenciós jellegű foglalkozásokat tartsanak, és ez ebben az évben sem volt másképp.
Pestiné Zélity Brigitta c. r. őrnagy – a főkapitányság bűnmegelőzési osztályának főnyomozója – és Farkas Attila c. r. főtörzszászlós – a közlekedésrendészeti osztály baleset-megelőzési szakelőadója – segítségével a 2021. június 23-ai programnapon 38 érdeklődő és aktív általános iskolás tanuló ismerkedhetett meg a 112-es segélyhívó helyes használatával, a nyár veszélyeinek elkerülésével, és nem utolsó sorban a biztonságos közlekedés szabályaival.
A tanulságos és mozgalmas délelőttöt a fiatalok gokartozással fejezték be: egy rögtönzött közlekedési pályán mutathatták be ügyességüket, ahol kamatoztathatták frissen szerzett elméleti tudásukat. Az egyenruhások természetesen válaszoltak a tanultakkal, valamint a rendőri pályával kapcsolatos kérdésekre is.
A szakelőadók az alábbi tanácsokat hangsúlyozták:
- Lezáratlan kerékpárjukat soha ne hagyják felügyelet nélkül - még egy pillanatra sem! A legtöbb lopás a “beugrom a boltba, addig kint hagyom a bringát” esetek következménye.
- Jól látható, forgalmas helyen hagyják a bicajt! Ott, ahol a gyalogos-forgalomnak visszatartó ereje lehet a tolvajokkal szemben!
- A kerékpáros közlekedés fiatal korosztálynak szánt legfontosabb szabálya, hogy gyermek is csak úgy vehet részt a közúti közlekedésben, ha ismeri a rá vonatkozó szabályokat, és biztonsággal kezeli a kerékpárját!
A közúti forgalomban használt kerékpár legyen felszerelve kötelező tartozékokkal:
- két, egymástól függetlenül működtethető fékszerkezet, melyek közül az egyik az első, a másik a hátsó kerékre hat;
- hangjelző berendezés, amely csak csengő lehet;
- a kerékpáron vagy a kerékpároson legyen egy előre fehér, vagy kadmiumsárga fényt adó, és hátra egy piros fényt adó, sötétben, tiszta időben legalább 150 méter távolságról látható helyzetjelző;
- folyamatosan égő vagy villogó lámpa;
- elől egy fehér, hátul egy vagy két, szimmetrikusan elhelyezett, nem háromszög alakú, piros színű fényvisszaverő;
- mindkettő, de legalább az első keréken legkevesebb két borostyánsárga színű, jobb és baloldal irányába egyaránt mutató oldalsó fényvisszaverő (küllőprizma)