Rendőrkávéház, avagy Police Café az együttgondolkodásért
A sokféle témát, problémát átfogó, több társadalmi réteget érintő programsorozat évről-évre visszatér Bács-Kiskun vármegyébe. Idén Roma Café formájában találkozhattak vele a meghívott vendégek Kiskunhalason.
A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai elkötelezetten dolgoznak a balesetek és a bűncselekmények megelőzés, visszaszorítása érdekében, és szinte minden „fegyvert” bevetnek azért, hogy a mindenkit érintő társadalmi problémákra felhívják a figyelmet.
A bűnmegelőzésben, a bűncselekmények számának visszaszorításában – a biztonságérzet megteremtésének lehetőségében, ha úgy tetszik – nagy szerepet játszik a kiváltó okoknak a feltárása és a megoldáskeresés is – és a legjobb, ha erről egy-egy téma érintettjei beszélgetnek. Még jobb, ha teszik ezt szervezett formában, az évek óta nagy népszerűségnek örvendő Police Café keretein belül. Idén Roma Café-ra gyűltek össze a meghívott vendégek, és négy kérdéskört ölelt fel a délelőtti eszmecsere: bódulat, cigány mindennapok, cigányság-rendőrség, jövőkép és rendészeti életpálya.
A rendezvényt a Rostás László Cigány Közösségi Házban Dr. Vaslóczki Ferenc r. alezredes nyitotta meg. A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság rendészeti főkapitány-helyettese beszédében megemlékezett az épület névadójáról; a 2017-ben elhunyt Rostás László emléktáblájánál koszorút helyezett el.
A találkozó moderátora Dr. Molnár Katalin PhD volt, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar, Rendészeti Magatartástudományi Tanszékének egyetemi docense. A meghívott vendégek pedig a vármegyei cigányság képviselői és rendőrök, akik tenni szeretnének a közös biztonságért és a közös jövőért.
Természetesen a bölcsek köve nincs ott senki zsebében, kész, azonnal használható megoldások a felvetett témákra ritkán születnek, de a cél inkább csak a közös út megtalálása, és az, hogy azon mindenki elinduljon.
A program részleteiről, a célokról, képzésekről a www.policecafe.hu oldalon bővebben olvashatnak az érdeklődők.