Tanácsok a nyári szünidőre

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Sok veszély leselkedik a fiatalokra a vakáció ideje alatt, ezért érdemes néhány tanácsot megfogadni a szülőknek és a diákoknak egyaránt.

Az iskola befejeztével a tanulók számára megérkezik a várva várt pihenés, a sportolás, a kirándulás és persze a nyaralás ideje. Varga Sándor r. százados a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Alosztályának kiemelt főnyomozója a nyári szünet megkezdése előtt számos jó tanáccsal engedte „útjukra” az Orlay Fürst Károly Kereskedelmi és Vendéglátoipari Szakmunkásképző Iskola  tanulóit.

Felhívta a nebulók figyelmét arra, hogy érdemes értelmes elfoglaltsággal tölteni az időt, ugyanis a csavargás hamar meggondolatlan, esetleg törvénysértő dolgokhoz vezethet. A csellengő fiatalok bűncselekmény áldozataivá is válhatnak, vagyontárgyaikat ellophatják, kirabolhatják őket. Kihangsúlyozta, hogy feltűnő viselkedéssel, értékes tárgyakkal ne hívják fel magukra a figyelmet, illetve azt, hogy nagyobb pénzösszeget ne, vagy csak több helyen elosztva tartsanak maguknál. Értékeiket soha ne hagyják őrizetlenül!


„Egységben az erő!” Ezzel mottóval próbálta érzékeltetni, hogy ha a fiatalok egy viszonylag késői időpontban megrendezendő programon akarnak részt venni, akkor oda célszerű csoportosan és lehetőleg felnőtt kíséretében menni, kerülve a rosszul kivilágított, elhagyatott helyeket. Felhívta a figyelmet arra, hogy az idegenekkel legyenek mindig nagyon óvatosak! A fiatalok figyelmébe ajánlotta, hogy ne szálljanak be ismeretlen autókba, illetve, ha egyedül tartózkodnak otthon, ne engedjenek be idegent a lakásba!


Rávilágított az Internet káros hatásaira is, tekintettel arra, hogy a világhálón terjedő bizonyos tartalmak veszélyt jelenthetnek a kiskorúakra. A százados a chatelés veszélyeit is ecsetelte, amikor az ismeretlen beszélgetőpartner akár személyes találkozóra is hívhatja a fiatalt. Ezekben az esetben is kulcsfontosságú a szülői odafigyelés.


A tanév befejeztével a kollégák a megyében számos oktatási intézményben tartanak bűnmegelőzési előadásokat, amelyek kapcsán nem csak a gyermekekre leselkedő veszélyekre hívják fel a figyelmet, hanem hangsúlyozzák a felnőttek, a szülők felelősség is. Hiszen tudjuk, a gyermekek védelmét a legmegfelelőbben a szülői felügyelet szolgálhatja. Fontos, hogy a szülők, a nagyszülők mindig tudjanak arról, hogy a fiatalok kivel és hová mennek.


Amennyiben a szülők gyermekeikkel nyílt, őszinte és szeretetteljes kapcsolatot építenek ki, a lurkók a gondjaikkal nem a barátok társaságát fogják keresni, hanem bizalommal fordulnak majd azokhoz, akik a problémáik megoldásában valóban tudnak segíteni, a szülőkhöz!

 

<< Vissza az előző oldalra