„Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél”

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Az állatok védelme nem csupán Antoine de Saint-Exupéry A kis herceg című művében fontos: a törvények betartása az egyéni felelősségvállaláson is múlik. A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság a felelős állattartásra hívja fel a figyelmet.

A gazdák kötelessége, hogy megfelelő gondoskodást és szeretetet nyújtsanak házi kedvenceiknek, és soha ne okozzanak nekik szenvedést! Az állatokkal való kegyetlen bánásmód legszigorúbb szankcióját büntető törvénykönyvünk határozza meg, amely kimondja: „Aki gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza, állattartóként, háziasított emlősállatot vagy az ember környezetében tartott veszélyes állatot elűzi, elhagyja vagy kiteszi, az állatkínzás vétségét követi el.”

Az állatkínzás nemcsak fizikai sérüléseket okoz az állatnak, de lelki sebeket is elszenvedhetnek kedvenceink. Az állatok mint érző lények képesek érzelmi kötődésre, ezért tudnunk kell, hogy az állandó félelem és szorongás hatására is trauma éri őket.

Az olyan gazdi, aki tisztában van az állatok igényeivel és természetével, tisztelettel fordul az élet valamennyi megnyilvánulása felé. Nem tűrheti szó nélkül az állatok bántalmazását (amelyet – szakértők szerint – csak egy lépés választ el az emberek elleni erőszaktól), valamint védi, óvja természeti értékeinket.

A rendőrség mindent megtesz annak érdekében, hogy megakadályozza az állatokkal kapcsolatos bűncselekményeket, felderítse azokat, és a bűnelkövetőket felelősségre vonja. Prevenciós munkatársaink – a gyermekektől az idős korosztályig – az életkori sajátosságoknak megfelelően időről időre előadásokkal, üzenetekkel, különböző rendezvényekkel hívják fel a figyelmet a téma fontosságára.

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság kéri a lakosságot, amennyiben állatkínzásról szereznek tudomást, hívják az ingyenes, 112-es központi segélyhívó számot!

<< Vissza az előző oldalra