Témanap a Nők elleni erőszak megszüntetésének világnapján

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya szervezésében megvalósult rendezvényen előadások sorozata hivatott rávilágítani e rendkívül érzékeny, és összetett probléma felismerésének, kezelésének, és megoldásának lehetőségeire.

A Nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja alkalmából a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya a szociális jelzőrendszer tagjainak részvételével tartott témanapot a megyei rendőr-főkapitányság dísztermében 2022. november 25-én. A nőket érintő erőszak témáját meghívott előadók segítségével dolgozták fel a részvevők.  

A rendezvényen Fedorné Iszály Csilla, a Magyar Vöröskereszt Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szervezete NYITOTT – Ház Anya – Gyermek Segítőotthon és Krízisközpont munkatársa A bántalmazás lélektana és a menekítés protokollja címmel tartott előadást.

Dr. Gunyecz Zoltán bíró, a Nyíregyházi Törvényszék büntető kollégiumvezetője a témához kapcsolódóan mutatta be a kényszerintézkedések gyakorlatát.

Sándorné Pólik Róza, a Szolnoki regionális krízisambulancia szakmai vezetője a krízisambulancia feladatairól, működéséről és tapasztalataikról számolt be.

A témanap utolsó előadójaként Doszpoly Orsolya, a Miskolci Áldozatvédelmi Központ vezetője Együtt a bántalmazott nőkért! címmel tartott előadást.

A Nők elleni erőszak megszüntetésének világnapján valamennyi Szabolcs megyei iskolai bűnmegelőzési tanácsadó a számukra kijelölt oktatási intézményekben a hozzátartozók közötti erőszak témakörében tartott előadást, különös hangsúlyt helyezve a bántalmazás egyes típusaira.

A tapasztalatok szerint Magyarországon az áldozatok sokszor nem tudják, hogy hova, kihez fordulhatnak segítségért. A világnap egyik legfontosabb üzenete, hogy ne legyünk közömbösek a környezetünkben élőkkel szemben, vegyük észre az erőszakra utaló jeleket, és érdekükben merjünk, tudjunk segítséget kérni a rendőrségtől vagy egyéb segélyszervezetektől.

VAN SEGÍTSÉG!

OKIT – Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat ingyenesen hívható száma:

+36 80 20 55 20

ÁSK – Áldozatsegítő Központ éjjel – nappal hívható áldozatsegítő vonala:

 06 80 225 225

Ökumenikus Segélyszervezet Szolnoki Regionális Krízisambulanciája:

+36 30 305 29 19

valamint a 112-es segélyhívószám

<< Vissza az előző oldalra