Több mint 34 millió forint a kár
Egy sajószentpéteri sértett számlájáról több mint 34 millió forintot vett le az elkövető.
A rendőrségi tapasztalatok azt mutatják, hogy egyre több jelzés érkezik úgynevezett online csalásról. A csalók tárháza kifogyhatatlan, de a cél ugyanaz, az áldozatok pénzügyi adatainak megszerzése, hozzáférés a sértettek számlájához, a pénz csalárd módon való megszerzése.
Megtörtént eset:
- Csalás bűntett megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság egyelőre ismeretlen tettessel szemben. A nyomozás adatai szerint az elkövető 2023. szeptember 29-e előtt egy sajószentpéteri sértett bankszámlájáról – magát banki ügyintézőnek kiadva – az AnyDesk program letöltésével több mint 34 millió forintot utalt át idegen számlákra.
A rendőrök halasztást nem tűrő, forró nyomos intézkedéseket tettek meg a számlapénzek lefoglalása érdekében.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság ajánlásai segíthetnek a kockázati tényezők kiszűrésében, hogy biztonságban legyünk a világhálón is.
- Soha ne adja ki ismeretleneknek, főként ne telefonon, interneten a bankkártyája adatait, netbankja belépési adatait!
- A bankok az ügyintézés során soha nem kérik az ügyféltől ezeket az információkat, mivel az ügyfél-azonosítás során a valódi banki dolgozó ezen adatokat látja!
- A bank telefonon soha nem ad utasítást az ügyfélnek semmilyen átutalásra!
- Ismeretlen eredetű programot soha ne telepítsen fel vagy töltsön le a számítógépére, illetve a telefonjára, bárki is javasolja azt Önnek!
- Legyen gyanús, ha a telefonáló személy tört magyarsággal beszél, vagy magyartalan, helyesírási hibákat tartalmazó e-mailben ajánl kedvező üzleti lehetőséget!
- Ne bízzon ismeretlenek üzleti vagy befektetési ajánlataiban, legyen gyanakvó, főleg, ha kiemelten nagy hozammal kecsegtetik!
További hasznos tanácsokat az alábbi linken olvashatnak az online csalásokkal kapcsolatban: https://kiberpajzs.hu/