Aktuális
Sikerrel zárult a mohácsi programsorozat
Több százan vettek részt Baranyából a 2013. szeptemberben lebonyolított „Tegyünk együtt a gyermekbántalmazás és elhanyagolás megelőzéséért!” gyermekvédelmi programsorozaton, melynek szervezője és házigazdája a Mohácsi Rendőrkapitányság volt.
Konferencia az iskolai erőszakról
A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság és a Somogy Megyei Kormányhivatal konzorciumi együttműködés keretében indított projektet „Az áldozattá válás megelőzése, áldozatsegítés – különös tekintettel az iskolai erőszakra” címmel.
Biztonságban falun belül és azon kívül is
A külterületeken is rendszeres a rendőri jelenlét.
Bűnmegelőzés kerékpár-gravírozással
A Bicsérdi Általános Iskola felkérésének eleget téve 2013. október 02-án kerékpár-gravírozással egybekötött bűnmegelőzési előadást tartott a Szigetvári Rendőrkapitányság munkatársa.
BIZTONSÁGOS GYERMEKKOR
Bűn- és balesetmegelőzési csapatvetélkedő.
Előadás az időskorúak védelméről Békéscsabán
A Békéscsabai Kistérségi Társulás a rendőrség szakembereinek közreműködésével az idősek sértetté válásának megelőzési lehetőségeiről szóló előadást szervezett.
Helyben a segítség
A körzeti megbízottak kiemelt figyelmet fordítanak az időskorúak védelmére.
Nemcsak időseknek (Videókkal!)
Az Idősek Világnapja alkalmából az Országos Rendőr-főkapitányság a Színház- és Filmművészeti Egyetem közreműködésével olyan jeleneteket állított össze, amelyek a szépkorúak sérelmére elkövetett legjellemzőbb bűncselekményeket mutatják be.
Vándorkiállítás Békés megyében
A „Biztonságos szórakozás szabályai” címmel rajzpályázatot hirdetett a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya. A felhívásra beküldött alkotások megyeszerte láthatóak lesznek a középiskolákban.
Bűnmegelőzési program a Kozármislenyi Művelődési Házban
Az Idősek Világnapja - Esélyegyenlőségi workshopon több mint kétszáz érdeklődő hallgatott bűnmegelőzési előadást.