Középpontban a rehabilitáció

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Befejeződött a Tudatmódosító szertelenség elnevezésű drogprevenciós előadássorozat Siklóson.

Tudatmódosító szertelenség címmel még 2014 őszén indította útjára a Siklósi Rendőrkapitányság azt a drogprevenciós rendezvénysorozatot, amelynek negyedik, befejező előadását 2015. március 27-én a siklósi könyvtárban rendezték meg. A fórumsorozat célja a drogokkal, kiemelten az új pszichoaktív anyagokkal kapcsolatos komplex ismereteknek a szakmai közönséghez történő eljuttatása volt, amelynek érdekében a drogprevenció négy pillérét - megelőzés, kezelés és ellátás, kínálatcsökkentés, valamint rehabilitáció - az egyes szakterületeken jártas szakemberek mutatták be az érdeklődőknek.

 

A fórumsorozat korábbi meghívott előadói Dr. Szemelyácz János addiktológus - pszichoterapeuta főorvos, a Baranya Megyei Drogambulancia vezetője, Dr. Angyal Miklós igazságügyi orvosszakértő, az Országos Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Szakértő és Kutató Intézet munkatársa, valamint Dr. Mogyorósi Gábor ügyvéd, büntető jogász voltak, akik mindannyian saját szakterületük vonatkozásában világítottak rá az összefüggésekre. A befejező előadáson dr. Tímár Csaba, a drogbetegek rehabilitációjával foglalkozó Leo Amici 2002 Addiktológiai Alapítvány elnöke beszélt a kezeltek és a terapeuták szoros együttműködésén alapuló, gyógyulási folyamatban alkalmazott terápiás és közösségfejlesztő módszerekről.

A nagy sikerű előadást követően a megjelentek kérdéseket intézhettek az előadóhoz, valamint ahhoz a függőségéből kigyógyult fiatalemberhez, aki saját kábítószeres múltjának állomásairól számolt be az érdeklődőknek. Az előadássorozat a Siklósi Rendőrkapitányság kábítószerrel kapcsolatos bűnmegelőzési tevékenységének hatékonyságához nagymértékben hozzájárult. 

<< Vissza az előző oldalra