Az idősek biztonságáért

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Folytatódott a siófoki bűnmegelőzési szakemberek figyelemfelkeltő előadás-sorozata.

Idén októberben, az időskorúak hónapjában a Siófoki Rendőrkapitányság bűnmegelőzési- és áldozatvédelmi munkatársai figyelemfelhívó előadás-sorozatot tartanak a környékben élők számára. A sorozat második és harmadik állomásaként, 2019. október 14-én a Ságvári Szivárvány Nyugdíjas Klubba, majd 15-én a Koppány-völgyi Alapszolgáltatási Központ Idősek Nappali Intézményébe látogattak el, ahol az áldozattá válás megelőzése érdekében, kiemelten az időskorúak sérelmére elkövetett trükkös csalásokkal kapcsolatban látták el tanácsokkal az érdeklődőket.

A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság az alábbiakra hívja fel a lakosság figyelmét:

 

  • Ne tartson otthon a szükségesnél nagyobb összegű készpénzt, és értékesebb értéktárgyakat lehetőség szerint zárja el falban rögzített széfbe!
     
  • Ha nem feltétlenül szükséges, ne engedjen be idegeneket! Kerülje a házaló árusoktól való vásárlást! A lakásába beengedett idegeneket ne hagyja egyedül! Hívjon szomszédot, ismerőst, családtagot segítségül!
     
  • Készítsen házi értékleltárt, melyben rögzíti értékes ingóságai, műszaki cikkei jellemzőit, gyártási számát, melyek megkönnyítik az ellopott dolgok beazonosítását. Ha betörést észlelt otthonában, lehetőség szerint ne változtasson a helyszínen, ezzel fontos nyomokat semmisíthet meg!
     
  • Bankkártyáját, pénz- és irattárcáját vásárláskor tartsa biztonságos helyen - táska belsejében, belső zsebekben. A kártya PIN kódját jegyezze meg, soha ne írja fel és ne tárolja a bankkártya mellett! Táskáját ne hagyja nyitott állapotban és ne tegye a bevásárló kocsiba!
     
  • A lakása bejárati ajtajára szereltessen biztonsági láncot, használjon elektromos ajtóéket!
     
  • Lehetőségeihez mérten szereltessen fel védelmi eszközöket (biztonságos kerítést, ablakrácsot, riasztókat, jelzőberendezéseket)!
     
  • Ajtajára, postaládájára lehetőleg csak vezetéknevet írjon! Kerülje például az „özvegy”, a doktor” címek kiírását, amiből anyagi viszonyaira, vagy egyedül élő állapotára következtethet a behatoló.

Bűncselekmény gyanúja esetén azonnal értesítse a rendőrséget!

<< Vissza az előző oldalra