„Csalóka nyugdíjas délután”
A Mohácsi Rendőrkapitányság „Csalóka nyugdíjas délután” címmel, trükkös elkövetésű lopások témájában áldozatvédelmi vetélkedőt szervezett és bonyolított le 2014. október 17-én Mohácson, a Kossuth Filmszínház épületében.
A rendezvény fő célkitűzése az volt, hogy a különböző falvakból vagy városokból érkező időskorúakat tájékoztassák a trükkös tolvajok régi és újfajta módszereiről.
A rendőrség a megelőzési tevékenységbe igyekszik bevonni azokat a vállalkozó szellemű, aktív nyugdíjasokat is, akik kortársaik segítésében és tájékoztatásában tevékenyen részt szeretnének venni, ezért a Mohácsi Rendőrkapitányság munkatársai időskorú kortársképzésre is toboroztak.
A vetélkedőn megjelent mintegy 295 időskorút Mohács Város Polgármesteri Hivatala képviseletében Kovácsné Bodor Erika alpolgármester asszony köszöntötte, majd a rendezvényt Dr. Fellegi Norbert rendőr ezredes úr, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi rendőrfőkapitány-helyettese nyitotta meg.
A hivatalos megnyitót követően az E.ON Hungária Zrt. valamint a Mohács-Víz Kft., mint közműszolgáltatók munkaruha bemutatójával egybekötött tájékoztatóját hallhatta a közönség.
A Mohácsi Rendőrkapitányság Közrendvédelmi Osztályának körzeti megbízottai, a felismerhetőség jegyében bemutatták az időskorúaknak a 2012. évtől rendszeresített rendőr egyenruhák kötelező formai elemeit.
A munka- és egyenruha-bemutatót követően vette kezdetét a humorral fűszerezett vetélkedő, melyben 12 nyugdíjas egyesület előadásait láthattuk, hallhattuk. Az idősek sérelmére elkövetett trükkös lopásokat jelenítették meg színdarab, vers és dal formájában, a produkciók mindegyikében a figyelemfelhíváson és a megelőzésen volt a hangsúly.
A zsűriben helyet foglaló szakemberek, Dr. Kovács Mirella, Mohács Város Jegyzője, Selényi Miklósné r. alezredes, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztály munkatársa, valamint Cserdi Áron, a Rádió 1 riportere az előadások végén röviden értékelték a rendezvényt, és döntöttek a legjobb produkciókról.
A kiélezett versenyben a Töttösi Idősek Klubjának „Fektesse pénzét telefonoszlopba” című színdarabja, a Nyugdíjasok Szederkényi Egyesületének átdolgozott Petőfi Sándor verse, a „Falu végén van egy porta” valamint a Babarci Öregek Otthonának „Fogalmam sincs babám” című nótája nyerte el a legnagyobb elismerést.