Iskolai bűn- és balesetmegelőzés
A nagyatádi rendőrök prevenciós előadásokat tartottak a diákoknak.
Az egyenruhások 2018. május 7-én és 8-án oktatást tartottak a Révkomáromi Jenő Általános Iskola tanulóinak. Az előadók tájékoztatást adtak a fiatalkori bűnözés veszélyeiről, a sérelmükre leggyakrabban elkövetett bűncselekményekről, valamint az áldozattá- és a bűnelkövetővé válás megelőzési lehetőségeiről. A rendőrség szakemberei kihangsúlyozták az internet veszélyeit, a személyes adatok védelmét, valamint a közösségi oldalak és a „chat-programok” használatának biztonsági szabályait.
A rendőrök a balesetmegelőzési előadások keretében felhívták a gyermekek figyelmét, hogy az esti szürkületben és éjszaka nagyon fontos, hogy megfelelően legyen kivilágítva kerékpárjuk és viseljenek láthatóságot segítő eszközöket. Testi épségük megóvása érdekében - lehetőség szerint - viseljenek sisakot és térdvédőt, valamint ügyeljenek a megfelelő öltözékre! Kerékpárral a kerékpárúton vagy a kerékpársávon közlekedjenek! Kijelölt gyalog-átkelőhely előtt szálljanak le kerékpárjaikról, és a forgalomba való bekapcsolódás előtt győződjenek meg annak veszélytelenségéről!
Az interaktív előadás során a tanulóknak lehetőségük volt feltenni kérdéseiket, továbbá megismerhették a különböző szituációkban tanúsítandó magatartási formákat is.
A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési tanácsai szülőknek, a gyerekeket kiemelten érintő internethasználattal kapcsolatosan:
- Beszélgessenek el a gyermekekkel az internet hasznos használatának lehetőségeiről és hívják fel a gyerekek figyelmét a káros weboldalak veszélyeire!
- Figyelmeztessék a gyerekeket, hogy a közösségi portálokra körültekintően helyezzenek fel fényképeket, kerüljék a saját magukat vagy másokat kellemetlen helyzetbe hozó fotók/videók feltöltését, hiszen, amit egyszer feltöltenek az internetre, többé nem törölhető le, azokhoz bárki hozzáférhet, így azzal bármikor visszaélhet!
- A különböző chat-fórumok – azon kívül, hogy rombolják a valódi emberi kapcsolatokat – veszélyeket is jelenthetnek a gyermekek számára. A virtuális világban köttetett barátságok gyakran nem állnak közel a valósághoz és valódi, személyes kapcsolat nélkül sohasem lehetünk biztosak a „vonal” másik oldalán ülő személyében.
- A szülők feladata és egyben felelőssége, hogy nyomon kövessék a gyermekük által látogatott tartalmakat és azt lehetőség szerint, a kifejezetten ezt a célt szolgáló szűrőprogramokkal kontrollálják.