Vigyázat, már eladóként sem lehetünk biztonságban az online piactereken!
A Balatonfüredi Rendőrkapitányság munkatársai ajánlásokat fogalmaztak meg az online csalás megelőzésével kapcsolatban.
Egy 62 éves sértett bejelentést tett a rendőrségen, hogy az egyik népszerű internetes piactéren meghirdetett használati tárgyára jelentkezett egy vevő, akivel miután üzenetváltással megegyeztek a banki átutalásos fizetési formában, egy linket küldött részére. A sértett jóhiszeműen megnyitotta a linket, ahol a netbankja belépési kódjait és a kártyája adatit kérte a rendszer. Ezek megadása után azonosító hibát írt ki, majd kijelentkezett az oldalról. Másnap az online banki fiókjába belépve tapasztalta, hogy a számlájáról valaki a tudta és beleegyezése nélkül több mint 300.000 forintot utalt el ismeretlen számlaszámra.
A Balatonfüredi Rendőrkapitányság kisebb kárt okozó csalás vétségének gyanúja miatt vizsgálatot indított.
A rendőrök mindenkit arra intenek, hogy fogadják meg tanácsaikat!
- Soha ne adja ki online bankkártyás fizetésnél, egyéb hivatalosnak tűnő weboldalon, vagy ismeretleneknek telefonon, e-mailen, vagy üzenetben a bankkártyája adatait, beleértve a háromjegyű biztonsági CVC kódot, PIN kódját, illetve netbanki belépési adatait!
- Ne indítson ismeretlen linkről, vagy webhelyről semmiféle tranzakciót!
- Ismeretlen eredetű applikációt, vagy programot soha ne telepítsen fel, vagy töltsön le a számítógépére, se a telefonjára!
- Fontos tudni, az online piacterek és aukciós oldalak, internetes szolgáltatók nem vállalnak felelősséget az ajánlatok tartalmáért, ennek ellenőrzése a mi felelősségünk!
- Amennyiben úgy érzi becsapták vagy megkárosították, tegyen bejelentést a lakhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon, illetve bármely rendőri szervnél, vagy telefonon a 112-es segélyhívószámon.