Lezárták: fémes esetek

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Kecskeméti Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztályának munkatársai 21 rendbeli csalást bizonyítottak rá a 44 éves bűnelkövetőre. Ügyében vádemelést javasolnak.

 

Még 2021. április 14-én tett feljelentést a rendőrségen egy kecskeméti vállalkozó, mert azt gyanította, hogy csalás áldozatává vált. A sértett egy fémtömegcikk gyártásával foglalkozó céget vezetett, és ügyvezetőként került kapcsolatba a későbbi gyanúsítottal, aki üzletkötőnek adta ki magát. Az állítása nem is állt messze az valóságtól, mivel a csalás időpontjában valóban annak a cégnek a területi képviselője volt, akire hivatkozott, ám arra nem volt jogosult, hogy a munkaadója nevében pénzt vegyen át. Feladatai közé az üzletszerzés, ügyfelekkel való kapcsolattartás lett volna.

A vállalkozó azonban a tényekkel nem volt tisztában, ezért a megnyerő modorú 44 éves férfitől nagyobb mennyiségű vasárut rendelt, és milliós előleget adott át részére. Aztán türelmesen várta a megrendelt alapanyagot. Hiába. Néhány telefon után már sejtette, hogy becsapták, és meg is tette a feljelentést a kecskeméti rendőrségen.

A lavina ekkor indult el. A nyomozók beleásták magukat a történetbe, és kiderítették, hogy a sértetten kívül – országszerte – további 19 vállalkozás járt hasonlóan pórul. A csaló többek között Tiszakécskén, Soltvadkerten, Lajosmizsén tevékenykedett, de a megyehatár sem állta útját; Békéssámson, Algyő, Makó, Újkígyós, Hódmezővásárhely és Budapest is felkerült arra a térképre, amely a csalásai útját jelezte. Ezeken a településeken is – hasonlóan a kecskeméti esethez – kisebb vállalkozásokat keresett fel, és a vezetőkkel alapanyag leszállításáról állapodott meg előleg átvételével egyidőben. Néhány helyen nem fémet, hanem nem létező, nagyobb mennyiségű gumiabroncsot árult, ezzel a mesével öt áldozatát húzta csőbe. Egy ízben jó kapcsolatba került egy cégvezetővel, akitől – magánéleti problémákra hivatkozva – három millió forintot kért kölcsön azzal, hogy egy hónapon belül megadja a pénzt, bár tudta, hogy a pénzt határidőre nem fogja tudni előteremteni.

A kecskeméti nyomozók az országszerte indult ügyeket egyesítették, és egy eljárásban vizsgálták a bűnös cselekményeket. A férfi egyébként összesen 48 millió forintnyi kárt okozott áldozatainak, amelyből 28 millió forint megtérült. A rendőrök 20 rendbeli csalással gyanúsították meg a bűnelkövetőt, aki az eljárás első szakaszában letartóztatásban volt, jelenleg szabadlábon védekezhet. Ügyében a vizsgálódás befejeződött, a rendőrök az iratokat vádemelési javaslattal adták át az ügyészségnek.

<< Vissza az előző oldalra