Díjkitűzés a 2010. júliusi Fehérvári úti bankrablóért (BRFK)

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Budapesti Rendőr-főkapitányság

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Főosztály Rablási Osztálya rablás bűntette elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást egyelőre ismeretlen tettesek ellen.

A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint a felvételeken látható férfi és nő 2010. július 9-én 13 óra 20 perc körüli időben egy Budapest XI., Fehérvári úti pénzintézetben feltehetően fegyverrel megfenyegették az alkalmazottakat és készpénzt követeltek. A pénztáros teljesítette a követelést, ezt követően a támadók a helyszínen hagytak egy dobozt, amelyről azt állították, hogy bomba, majd elmenekültek a helyszínről. A tűzszerészek később megállapították, hogy a dobozban nem tartalmaz robbantásra alkalmas eszközt. A rablás során lövés, személyi sérülés nem történt.

Az egyik támadó 35-40 év körüli, kb. 190 centiméter magas, zömök-izmos testalkatú, vastag bajuszú férfi, aki az elkövetéskor khaki színű, hosszú ujjú, kerek nyakkivágású felsőrészt és sötét nadrágot, terepszínű katonai jellegű kalapot, valamint sötét napszemüveget viselt.

Társa 30 év körüli, 165-170 centiméter magas, vékony, sportos testalkatú nő, aki az elkövetéskor világos, „v” nyakkivágású, hosszú ujjú felsőrészt, fekete színű nadrágot, piros színű baseballsapkát, valamint fekete színű napszemüveget viselt.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Főosztály Rablási Osztálya kéri, aki a felvételeken látható személyeket felismeri, jelenlegi tartózkodási helyükkel vagy a bűncselekménnyel kapcsolatban érdemleges információval rendelkezik, hívja a 06-1-443-5000/ 31-613 telefonszámot, illetve névtelensége megőrzése mellett tegyen bejelentést az ingyenesen hívható 06-80-555-111 „Telefontanú” zöld számán (h.-cs.: 8.00-16.00, p.: 8.00-13.00), a 107, vagy a 112 központi segélyhívó telefonszámok valamelyikén.

A Rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV. törvényben rögzített jogkörénél fogva Budapest Rendőrfőkapitánya bruttó 500.000. forint díjat ajánlott fel a nyomravezetőnek. A díjkitűzés összege annak fizethető ki, aki - jelen esetben - a férfi elkövető személyével kapcsolatban olyan pontos adatokkal rendelkezik, melyek segítségével az elkövető azonosítható, bűnösségére a gyanú megalapozottá válik, és ismereteit az eljárás során tanúként ismerteti. Szükség esetén az eljáró hatóság a tanú védelmére a szükséges intézkedéseket megteszi. A Rendőrség a nyomravezető személyét bizalmasan kezeli. A díjkitűzés visszavonásának jogát a Budapesti Rendőr-főkapitányság fenntartja. A díjkitűzés visszavonásának közzétételét követően a jelentkezés elkésett.

 

BRFK KOMMUNIKÁCIÓS OSZTÁLY

<< Vissza az előző oldalra