Embercsempészt fogtak el és illegális migránsokat tartóztattak fel Csongrád-Csanád megyében

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A rendőrök az éjszaka során elfogtak egy embercsempészt és nagyobb csoportokban 206 illegális migránst tartóztattak fel Csongrád-Csanád megyében.

A Szeged Határrendészeti Kirendeltség és a Készenléti Rendőrség járőrei a cseh és osztrák rendőrökkel, a katonákkal, valamint a Polgárőrség Határvédelmi Tagozatával együttműködve 2022. június 4-én 22 óra és június 5-én 6 óra között kilenc esetben, 184 illegális migránst tartóztattak fel Szeged, Ásotthalom és Mórahalom közigazgatási területén. Ellenőrzésük során a csoportok tagjai szír, afgán, pakisztáni, indiai és török állampolgárnak vallották magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni. A határsértőkkel szemben a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően jártak el.

A Készenléti Rendőrség járőrei 2022. június 5-én 4 óra 10 perckor Mórahalom külterületén ellenőriztek egy magyar honosságú Ford Transit típusú kistehergépjárművet, amit egy lengyel állampolgárságú férfi vezetett. A férfi az ellenőrzés elől megpróbált elmenekülni, a közeli erdőbe futott, de a rendőrök rövid időn belül elfogták. A jármű rakterében az egyenruhások 22 ember találtak, akik magukat szír állampolgárnak vallották, azonban sem személyazonosságukat, sem jogszerű magyarországi tartózkodásukat nem tudták igazolni.
A rendőrök a 38 éves sofőrt előállították a Szeged Határrendészeti Kirendeltségre, ahol ellene embercsempészés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás. A határsértőkkel szemben a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően jártak el.

Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.  
A bűncselekmény szervezője vagy irányítója tíz évtől húsz évig terjedő szabadságvesztéssel is sújtható. 

<< Vissza az előző oldalra