Országos határrendészeti összesítő

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
ORFK Kommunikációs Szolgálat

Az elmúlt nap eseményei számokban

A szolgálatot teljesítő rendőrök 2023. április 3-án 0 óra és 24 óra közötti időszakban összesen 228 határsértőt tartóztattak fel és 136 főt megakadályoztak a hazánk területére történő illegális belépésben.

Bács-Kiskun vármegyében a rendőrök 2 esetben összesen 3 határsértőt tartóztattak fel Kelebia és Nagybaracska  közigazgatási területén.

Csongrád-Csanád vármegyében a járőrök 10 esetben összesen 180 határsértőt tartóztattak fel  Ásotthalom és Röszke közigazgatási területén.

A járőrök Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében 1 esetben 7 határsértőt tartóztattak fel Felsőzsolca közigazgatási területén.

A járőrök Győr-Moson-Sopron vármegyében 2 esetben 16 határsértőt tartóztattak fel Nagycenk és Harka közigazgatási területén.

Komárom-Esztergom vármegyében a járőrök 3 esetben összesen 22 határsértőt tartóztattak fel  Komárom és Tatabánya közigazgatási területén.

A feltartóztatott illegális migránsok ellenőrzésük során afgán, egyiptomi, iraki, iráni, marokkói, srí lankai, szír és török állampolgárnak vallották magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni. A rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérték őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.

Az elmúlt 24 órában a rendőrök Csongrád-Csanád vármegyében összesen 6 esetben 136 főt megakadályoztak a hazánk területére történő illegális belépésben.

Magyarország területén az elmúlt 24 órában tiltott határátlépés miatt 4 embert fogtak el, közokirat-hamisítás miatt 3, embercsempészés miatt 7 ember ellen indult büntetőeljárás.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Nemzetközi Bűnözés Elleni Főosztály Debreceni Osztályának jelzése alapján Komárom külterületén a rendőrök április 3-án 9 óra 5 perckor ellenőrzés alá vontak egy magyar honosságú személygépkocsit, melyet egy szír férfi vezetett. A gépkocsiban 9 fő magukat szír állampolgárnak valló férfi utazott.

Nagycenk külterületén, április 3-án 8 óra 50 perckor az osztrák-magyar közös ellenőrzésben résztvevő járőrök ellenőriztek egy román honosságú személygépkocsit, amelyet egy román férfi vezetett. A járműben utasként 6 fő, magát srí lankai és egyiptomi állampolgárnak valló férfi utazott.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Nemzetközi Bűnözés Elleni Főosztály Székesfehérvári Osztályának jelzése alapján a járőrök, Felsőzsolcánál, április 3-án 9 óra 15 perckor ellenőriztek egy német férfit, egy magyar honosságú személygépkocsi vezetőjét. Az ellenőrzés során megállapították, hogy a gépkocsiban összesen 7 fő török és afgán állampolgárságú férfi tartózkodott.

Ásotthalom külterületén, április 3-án 9 óra 50 perckor az osztrák-magyar közös ellenőrzésben résztvevő járőrök ellenőriztek egy német honosságú személygépkocsit, amelyet egy ukrán férfi vezetett. A járműben utasként 6 fő, magát szír állampolgárnak valló férfi utazott.

Harka lakott területén, április 3-án 10 óra 18 perckor a járőrök ellenőrzés alá vontak egy lengyel honosságú mikrobuszt, amelyet egy lengyel férfi vezetett. A járműben utasként 10 fő, magát török, iraki és iráni állampolgárnak valló férfi, nő és gyermek utazott.

Komárom külterületén, április 3-án 10 óra 30 perckor az egyenruhások ellenőriztek egy szerb honosságú személygépkocsit, amelyet egy bosnyák férfi vezetett. A járműben utasként 5 fő, magát iraki és szír állampolgárnak valló férfi és nő utazott.

Ásotthalom külterületén, április 3-án 21 óra 45 perckor a járőrök ellenőriztek egy magyar honosságú személygépkocsit, amelyet egy tádzsik férfi vezetett. A járműben utasként 5 fő, magát szír állampolgárnak valló férfi és gyermek utazott.

Valamennyi esetben az utasok sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni, ezért a rendőrök a magyar jogszabályoknak megfelelően intézkednek az illegális migránsok ideiglenes biztonsági határzárhoz való visszakíséréséről, míg a járművezetővel szemben embercsempészés miatt büntetőeljárás indult.

Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

<< Vissza az előző oldalra