3 nap / 7 sérült

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Három nap alatt heten sérültek meg közúti közlekedési balesetben Nógrád megye közútjain.

Nagylóc irányából Szécsény felé haladt személygépkocsival egy 20 éves férfi 2021. augusztus 23-án 18 óra 15 perc körül, amikor egy emelkedős útszakaszon a kanyarban a járművel a vizes úttesten megcsúszott, és az árokban fának ütközött. A férfi és nő utasa megsérült.

Egy 46 éves nő közlekedett augusztus 24-én 9 óra 50 perckor kerékpárral Katalinpusztán, az Ady Endre utcában a Dózsa György út irányába, amikor egy lejtős útszakaszon a kerékpár első gumiabroncsa defektet kapott, emiatt a nő fékezett, amelynek következtében elesett. A balesetben a kerékpáros megsérült.

Személygépkocsival haladt ugyanezen a napon 18 óra körül egy 23 éves férfi a 22-es számú főúton a rétsági körforgalom irányából Érsekvadkert felé, amikor egy kanyarban a nedves úttesten a járművel megcsúszott, és a vízelvezető árokba lehaladt, ahol terelőtábláknak ütközött, majd a tetejére borult. A balesetben a jármű vezetője és egy utasa megsérült.

Egy 38 éves nő közlekedett gépkocsival augusztus 25-én 17 órakor Balassagyarmat belterületén, a Kossuth úton, amikor az útkereszteződésben egy másik személygépkocsinak ütközött, amelynek következtében hárman megsérültek.

A Nógrád megyei rendőrök az elmúlt három napon további négy anyagi káros közúti közlekedési baleset helyszínén, és négy ittas járművezetővel szemben intézkedtek.

A Nógrád Megyei Balesetmegelőzési Bizottság felhívja a figyelmet a nyár egyik sajátosságára, a gyakran váratlanul lezúduló, özönvízszerű esőzésre. A látótávolság hirtelen csökkenésén túl az autósok többsége nem számol az úgynevezett „vízen futás” veszélyeivel. Normál esetben a gumiabroncs mintázata gördülés közben megtöri az útfelületen kialakult vízréteget, a mintázat árkai pedig elvezetik a vizet hátrafelé és oldalra, így az kiszorul az autógumi felfekvő felülete alól. Túlzott sebességnél azonban nincs idő, kopott gumiabroncsnál pedig nincs hely a vízelvezetésre, így a kerék fokozatosan elveszíti kapcsolatát az úttesttel, „felfut” a vízre és a tapadás megszűnése miatt a jármű kormányozhatatlanná válik.

Éppen ezért fontos, hogy a gépjárművezetők nyáron is rendszeresen ellenőrizzék a gumiabroncsok futó felületének bordázatát, zivatar idején pedig csökkentsék a sebességüket, vagy álljanak félre, és ha csendesedik az eső, akkor folytassák útjukat.

Mindenkinek biztonságos és balesetmentes közlekedést kívánunk!

…hogy mindenki hazaérjen!

<< Vissza az előző oldalra