A gyanú szerint ittasan hajtott árokba autójával

Létrehozás dátuma:
Feltöltő szerv:
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Az egyenruhások megyénk útjain 778 esetben végeztek alkoholszondás ellenőrzést az elmúlt 24 órában, amelyek során egy balesetet okozó járművezető esetében is pozitív értéket jelzett a műszer.

Személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt a 14-es számú főúton Vámosszabadi térségében, 2022. január 9-én 12 óra 20 perckor. Egy 60 éves férfi közlekedett személygépkocsival Győr felől, Vámosszabadi irányába. Haladása során járműve sebességét nem az út vonalvezetésének megfelelően választotta meg, amelynek következtében a menetiránya szerinti jobb oldali padkára sodródott, ahol nekiütközött egy közúti jelzőtáblának, majd az árokmederben álló fáknak csapódott. A baleset során a gépkocsivezető megsérült, ezért őt a mentők kórházba vitték. A szemle során a sofőrrel szemben az egyenruhások alkoholtesztert alkalmaztak, ami pozitív értéket mutatott, ezért egészségügyi ellátása során tőle további mintavételről intézkedtek.

.

A baleset körülményeit a Győri Rendőrkapitányság vizsgálja.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a járművezetők figyelmét arra, hogy már kismértékű alkoholfogyasztást követően is az alábbi veszélyhelyzetek léphetnek fel a vezetés során:

  • Aki alkohol fogyasztását követően vezet, annak szűkül a látótere, így nehezebben veszi észre a fontos ingereket. A látás megromlása általában nem tudatosul, ezért különösen veszélyes. Az ittas járművezető azt hiszi, hogy a látása tökéletes, és ennek megfelelően vezet.
  • A mozgásai pontatlanabbá válnak. Vezetés közben nagy szükség van a mozgások pontos irányítására, a kéz- és lábmozgások összerendezésére. Alkohol hatása alatt a gépkocsik vezetői nem érzékelik időben a jármű kismértékű oldalirányú kitéréseit, a megfelelő kormánykorrekciót késve hajtják végre, ennek következtében a járművet nem tudják egyenesen tartani az úton.
  • Alkohol hatására a döntési idő meghosszabbodik, a hibás döntések száma növekszik. Csökken a felelősségérzet és az önkontroll.

„…hogy mindenki hazaérjen!”

<< Vissza az előző oldalra